UA / RU
Підтримати ZN.ua

Офшорні компанії Суркісів виграли проти України суд щодо націоналізації "Приватбанку" – ЗМІ

Текст відповідного судового постанови засекречено.

25 липня Окружний адміністративний суд Києва повністю задовольнив позов шести компаній, які пов'язують із бізнесменами Ігорем та Григорієм Суркісами, до НБУ, Фонду гарантування вкладів, Мінфіну і "Приватбанку" про визнання протиправним рішення щодо списання коштів пов'язаних осіб при його націоналізації.

Як повідомляє Finbalance, позивачами виступили такі компанії як Camerin Investments LLP, Sunnex Investments LLP, Tamplemon Investments LLP, Berlini Commercial LLP, Lumil Investments LLP і Sofinam Investments LLP.

Наголошується, що текст відповідної судової постанови засекречено, але про рішення стало відомо із супутніх судових матеріалів у справі. Так, в рамках свого позову зазначені структури просили суд, зокрема, визнати протиправним та скасувати:

– рішення Комісії з питань визначення пов'язаних з банком осіб та перевірки операцій банків з такими особами НБУ №105 від 13 грудня 2016 року про призначення позивачів пов'язаними з "Приватбанком";

– наказ тимчасового адміністратора "Приватбанку" №22 від 20.12.2016 "Про заборону видаткових операцій з рахунків пов'язаних осіб" в частині, яка стосується прав та інтересів позивачів;

– рішення тимчасового адміністратора банку "Про погодження умов продажу неплатоспроможного банку ПАТ КБ "Приватбанк" від 20.12.2016 №2893 в частині, яка стосується прав та інтересів позивачів.

При націоналізації "Приватбанку" кошти зазначених компаній-позивачів потрапили під операцію bail-in (примусову конвертацію в акції банку).

Раніше DT.UA писало, що в результаті націоналізації "Приватбанку" сім'я Суркісів втратила більш ніж 248,6 млн доларів та 574 тис. євро в кіпрському філії банку, як юридичні особи, а також більш ніж 1,04 млрд грн в Україні – як фізичні особи.

Як вказувала Юлія Самаєва, суть судових позовів навколо цих коштів зводиться до неправомірності рішення №105 комісії НБУ з питань визначення пов'язаних із Приватбанком осіб і зупинки ФГВФО операцій щодо поточних, депозитних, кореспондентських або інших рахунків у Приватбанку.

За її словами, для більш-менш обізнаних спостерігачів зв'язок власників "Динамо" з екс-власником Приватбанку очевидна.

"Навіть у справі "6 офшорів", уже програній Приватбанком у судах двох інстанцій, проглядається зв'язок між бізнесменами. Camerin Investments LLP, Sunnex Investments LLP, Tamplemon Investments LLP, Berlini Commercial LLP, Lumil Investments LLP, Sofinam Investments LLP - це ті самі шість компаній, які теж подали позови на НБУ, ФГВФО і Приватбанк. Як пам'ятаємо, вони також мають претензії до 105-го рішення НБУ і вважають, що до пов'язаних з колишніми власниками банку осіб не належать", - вказує Самаєва.

Самаєва зазначає, що всі згадані компанії засновані в один день, зареєстровані за однією адресою в Британії і вказують одну поштову адресу.

"Відмінність між ними лише в тому, що станом на 20 лютого 2017 р. три перші компанії належали Ользі Романовій - дружині Ігоря Суркіса, а інші - Поліні Ковалик, першій дружині його брата Григорія Суркіса" - вказує вона.

Кабінет міністрів України 18 грудня прийняв рішення про націоналізацію "Приватбанку і купівлю Міністерством фінансів 100% його акцій за 1 грн.

26 грудня Національний банк України підтвердив конвертацію єврооблігацій та облігацій субординованого боргу Приватбанку на загальну суму 595 млн доларів у капітал банку в ході націоналізації. Згідно з повідомленням НБУ, жодні виплати власникам облігацій здійснюватися не будуть.

18 травня Власники єврооблігацій "Приватбанку" оскаржили в Лондонському міжнародному арбітражному суді (London Court of International Arbitration) примусовий обмін цінних паперів на акції додаткової емісії банку.

Детальніше про судові позови, подані Суркісами проти НБУ, читайте у статті Юлії Самаєвої "НБУ vs "Динамо". Хто заб'є у наші ворота?" у тижневику "Дзеркало тижня. Украна".