UA / RU
Підтримати ZN.ua

Офіс президента обговорює компроміс із газовидобувними компаніями для зупинення аномального зростання цін

Вироблений механізм має захистити як споживачів газу, і зберегти ринкові принципи. Рішення буде ухвалено найближчими днями.

Офіс Президента веде переговори з газодобувними компаніями всіх форм власності для пошуку компромісного механізму зупинення аномального зростання ціни на газ в Україні. Про це на брифінгу повідомив заступник голови Офісу Ростислав Шурма.

За його словами, вироблений механізм має захистити як споживачів газу, так і зберегти ринкові засади. Рішення буде ухвалено найближчими днями.

“Ми ведемо переговори з українськими приватними та державними газовидобувними компаніями, ведемо переговори практично з представниками всіх секторів економіки. Найближчими днями ми знайдемо розумне рішення, яке може обмежити аномальне зростання цін на газ у певному компромісному режимі, яке не дозволить зупинитися кінцевим секторам економіки, а з іншого боку, збереже нормальні ринкові принципи на ринку газу та стимули для приватних виробників нарощувати видобуток”, — сказав Шурма на брифінгу.

За його словами, аномальні ціни на газ, що склалися зараз у Європі, і відповідно в Україні, важко назвати ринковими.

"Тримаємо руку на пульсі, як це впливає на кожен сектор економіки, і не допустимо ефекту доміно в окремих секторах економки, які можуть повністю зупинитися", - запевнив він.

Нагадаємо, "Рошен" та ще 26 виробників з асоціації "Укркондпром" заявили про припинення виробництва солодощів. Причиною називаються найвищі ціни на газ.

Раніше президент асоціації "Теплиці України" Євген Чернишенко заявив, що через дорогий газ та електрику українські тепличні комбінати, які переважно опалювалися цими видами енергоносіїв, зупиняють роботу. За його словами, до весни виживуть тільки плівкові теплиці з досить примітивними технологіями, не сертифіковані за жодними стандартами.

За словами Чернишенка, ринок повністю заповнила імпортна теплична продукція теплих країн, які не відчули подорожчання газу.

Минулого тижня депутат від провладної фракції "Слуга народу" Любов Шпак внесла до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонується повернутися до державного регулювання цін на газ і відмовитися від ринку блакитного палива щодо встановлення внутрішніх цін на газ, враховуючи ситуацію, що склалася в країні після впровадження ринку. з 1 серпня 2020 року.

Як писало DT.UA, ціна природного газу в Європі вже побила всі можливі рекорди та досягла історичного максимуму. Детальніше про це читайте у матеріалі експерта Центру досліджень енергетики Марії Якуб та директора Центру досліджень енергетики Олександра Харченка "Чому в Європі зростає ціна газу і скільки заплатять за тепло українці?"