Національний банк України встановив офіційний курс гривні до долара на вівторок, 23 квітня, на рівні 26,7753 грн/долар, нацвалюта зміцніла на вісім копійок порівняно з попереднім робочим днем (26,8539 грн/долар у понеділок, 22 квітня). Курс євро встановлений на рівні 30,1222 грн/євро (22 квітня - 30,2107 гривні), 10 рублів - 4,1977 грн/рубль (22 квітня - 4,1985 гривні).
Наприкінці минулого тижня регулятор зафіксував негативні коливання на валютному ринку після винесення Окружним адміністративним судом Києва рішення щодо визнання приватизації "Приватбанку" незаконною. Ввечері, до закриття міжбанківського ринку 18 квітня, долар продавали вже на 15 копійок дорожче, ніж вранці.
За словами очільника НБУ Якова Смолія, регулятор докладає максимум зусиль для недопущення паніки та нівелювання негативного інформаційного впливу.
У четвер, 18 квітня, Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Нацбанку й уряду щодо неправомірності націоналізації "Приватбанку".
Президент Петро Порошенко назвав претензії Коломойського на "Приватбанк" загрозою мільйонам його вкладників, ризиком дефолту та економічної кризи в Україні. За словами голови НБУ Смолія, у разі скасування рішення про націоналізацію "Приватбанку" Фонду гарантування вкладів фізосіб доведеться виплатити вкладникам близько 100 млрд гривень.
Увечері 18 квітня голова держави скликав нараду РНБО і доручив ГПУ і СБУ оцінити дії суддів на предмет наявності у них складу злочину.
У НБУ вважають неможливим повернення "Приватбанку" колишнім власникам. Національний банк і Міністерство фінансів України повідомили про намір оскаржити рішення суду щодо скасування націоналізації банку.
Їхню позицію підтримав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман. А посольство США нагадало, що націоналізацію "Приватбанку" підтримали міжнародні партнери України. Сполучені Штати й надалі підтримувати діяльність Мінфіну та Нацбанку України.
Нагадаємо, 21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанову було докапіталізовано на суму 116,8 млрд грн. Наприкінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.
Як пише для DT.UA голова наглядової ради "Приватбанку" Енгін Акчакоча, сьогодні банк є одним із кращих прикладів успіху реформ в державному секторі в Україні. Докладніше про спроби денаціоналізації "Приватбанку" і їхні наслідки читайте в матеріалі Юлії Самаєвої "Всі у сад! Каву пити ..." у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".