UA / RU
Підтримати ZN.ua

ОЕСР погіршила прогноз зростання світової економіки на 2015-2016 роки

Економічний спад у Китаї розглядається в якості основного фактору ризику для світової економіки.

Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) погіршила прогноз зростання світової економіки у 2015 році з 3,1% до 3% і на 2016 рік 3,8% до 3,6%.

В ОЕСР очікують, що темпи зростання економіки Китаю сповільняться до 6,7% в цьому році до 6,5% у наступному році у порівнянні з 7,4%-вим зростанням у 2014 році.

За останні кілька місяців прогноз для світової економіки дещо погіршився і став менш певним, оскільки події в Китаї переважують поліпшення ситуації в США. При цьому економічний спад у КНР розглядається як основний фактор ризику для світової економіки.

Експерти ОЕСР вважають, що економіка США досить зміцніла для того, щоб Федеральна резервна система США почала поступове підвищення процентних ставок. Тим не менш вона недостатньо сильна для поліпшення прогнозу світової економіки в цілому.

Деякі економіки emerging markets вже зазнали удару з боку падаючих цін на різні види сировини на тлі зменшення китайського попиту. В результаті тепер ОЕСР прогнозує, що ВВП Бразилії впаде в поточному році на 2,8%, а не на 2%, як очікувалося в червні.

ОЕСР - одна з провідних економічних організацій світу, яка включає 34 найбільш розвинених держави. В даний час до неї входять Австралія, Австрія, Бельгія, Велика Британія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Ізраїль, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, Канада, Люксембург, Мексика, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, США, Туреччина, Фінляндія, Франція, Чехія, Чилі, Швейцарія, Швеція, Естонія, Південна Корея і Японія.

Аналітики Bank of America Merrill Lynch вважають, що відновлення цін на сировину на світових ринках займе більше часу, ніж очікувалося раніше. На їхню думку, послаблення попиту з боку Китаю відкладає прогнозований у 2017 році підйом котирувань на більш пізній термін.

У Standard & poor's заявили, що поточний спад цін на глобальних сировинних ринках буде тривалішим за попередні. "Нинішній спад буде тривалим, довше ніж у 2009 році і ніж в 2003 році", - сказав керівник аналітичної групи Standard & poor's, нафтогазового, металургійному і хімічному секторах регіону EMEA.

Як писав у своїй статті для ZN.UA доктор економічних наук Сергій Кораблін, протягом останніх 25 років українська економіка опинилася прив'язаною до світової кон'юнктури. При цьому зростання або падіння ВВП за ці роки завжди були прив'язані до динаміки світових цін на сировину.