Рівень безробіття в розвинених країнах через пандемію коронавірусу виросте до 10% за результатами 2020 року. Такий прогноз опублікувала в доповіді Employment Outlook 2020 Організація з економічного співробітництва та розвитку (OECD), пише liga.net.
На початку року OECD прогнозувала рівень безробіття за підсумками поточного року на рівні 5,3%.
Згідно з прогнозом, в разі настання другої хвилі пандемії, очікуваної восени 2020 року, рівень безробіття буде ще вище - 12%. У будь-якому із сценаріїв, ринок праці в розвинених країнах не відновиться до 2022 року.
Діючі сьогодні державні програми з підтримки зайнятості не в змозі знизити темпи зростання безробіття. На кінець червня понад 60 млн працюючих задіяні в програмах державної підтримки.
У OECD вважають, що наслідки коронакризи для ринку праці будуть набагато гірше, ніж від фінансової кризи 2008-2009 років. Кількість відпрацьованих людино-годин в перші три місяці пандемії COVID-19 скоротилася в десять разів у порівнянні з першими трьома місяцями фінансової кризи дванадцятирічної давнини.
Для порівняння, як розповів міністр економіки Ігор Петрашко, кількість безробітних в Україні не збільшується останні три тижні, проте при цьому падає показник сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ), що свідчить про відтік робочої сили в тіньовий сектор.
Повідомлялося, що уряд виділив додатково майже три мільярди гривень на виплату допомоги по безробіттю.