UA / RU
Підтримати ZN.ua

Одноразова грошова допомога: чи можна її успадкувати

Пояснення дали юристи.

З перших днів війни, яку розпочала Росія, на захист нашої країни стало багато військових. Українські військовослужбовці  мають право на одноразову грошову допомогу у випадку загибелі або поранення.

Читайте також: Важливе питання: як прийняти спадщину, перебуваючи за кордоном

Юристи «Право на захист» пояснили, чи може бути успадкована одноразова грошова допомога.

Вони зазначили, що для отримання одноразової грошової допомоги члени сім’ї подають місцевому органу соціального захисту населення заяву про перерахування коштів для виплати одноразової грошової допомоги за формою згідно з додатком 3 у паперовій або електронній формі із зазначенням рахунка в установі банку. За малолітніх чи неповнолітніх дітей заяву подає інший з батьків, опікун, піклувальник або інший законний представник.

Заява та необхідні документи можуть подаватися через центр надання адміністративних послуг. Разом з тим, відповідно до Цивільного Кодексу України, Стаття 1227 визначає, що Суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомог у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодування у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім'ї, а у разі їх відсутності - входять до складу спадщини.

Відповідно до Порядку призначення та виплати одноразової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»:

Отже, у разі коли члені сім’ї визначені Порядком – відсутні, так допомога включається до загальних положень спадкування.

Стати спадкоємцем — це не лише отримання майна, цінностей та коштів спадкодавця, але й, не виключено, успадкувати борги. Нагадаємо, що робити в разі, якщо дістались борги у спадок.