UA / RU
Підтримати ZN.ua

Обвал на біржах Китаю вдарив по світових ринках - WSJ

Зниження китайських індексів вплинуло на інші біржі і зменшило ціни на нафту і метали.

Світові ринки вже відчули сьогоднішнє серйозне скорочення інфексів фондових бірж в Китаї, через яке торги в Шанхаї і Шеньчжені закрилися менш ніж через півгодини після відкриття. Це були найкоротні в історіх китайської біржі торги, які змусили інвесторів позбуватися цінних паперів, а також ф'ючерсів на нафту і метали.

Про це сьогодні повідомляє Wall Street Journal, нагадуючи, що сьогоднішнє скорочення китайських індексів на 7% пояснюється різким обвалом курсу китайського юаня, який спричинив на ринках побоювання, що з другої в світі економіки почнеться відтік капіталу.

Песимізм дуже швидко розповсюдився по всьому світу. Японська біржа Nikkei Stock Average і австралійська S&P/ASX 200, так само як і гонконгська Hang Seng Index втратили по 2% від індексу.

Втрати бірж в Європі серйозніші. Індекс The Stoxx Europe 600 скоротився на 3,4%, що супроводжувалося падінням акцій на енергоносії і основні ресурси.

Скорочення вартості ф'ючерсів також вказують на втрати у розмірі 2,5% біржі S&P 500. Хоча здешевшання паперів після відкриття торгів не обов'язково відображає зміни на біржі.

Водночас страхи Китаю поширилися на товарні ринки. Нафта марки Brent втратила 2,3% вартості, опустившисть до ціни 33,42 долари за барель, оскільки з'явилися побоювання щодо падіння китайського попиту. Вартість міді також подешевшала на 2,5%. Через удар китайських індексів по товарних ринках валюта Південної Африки, яка залежить від експорту природних ресурсів, впала до 16,22 рандів за долар США.

Раніше 4 січня торги на китайських біржах були припинені на один день після падіння індексу CSI 300 більш ніж на 7%. До моменту зупинки торгів індекс Shanghai Composite опустився на 6,85%, показник Shenzhen Component - на 8,16% до пункту. Зниження індексів пов'язували зі слабкими грудневими показниками з промислової активності і різким падінням курсу юаня.

Уповільнення зростання в Китаї стало одним з основних чинників падіння цін на багатьох сировинних ринках.