Невдала спроба Центробанку Росії підтримати курс рубля за допомогою підвищення основної процентної ставки до 17% свідчить про повну поразку стратегії 3. Ринки вже зрозуміли, що російський президент більше не керує країною з позиції її економічних інтересів.
Про це в редакційній статті пише британське видання Financial Times, зауважуючи, що Путін пожертвував економічним добробутом Росії заради "ілюзорних геополітичних амбіцій".
"Під керівництвом Путіна російська економіка перетворилася на корумповану версію капіталізму. У Росії була можливість модернізуватися і скоротити свою залежність від нафти і газу, однак шанс був втрачений", - йдеться в статті.
Нещодавно, виступаючи перед Федеральними зборами, Путін заявив, що Росія залишиться відкритою для світу. Однак видання сумнівається в цьому твердженні, нагадуючи про конфронтацію Кремля з США і ЄС, яка виникла через анексію Криму і розв'язання війни на Сході України.
"Перед Путіним постав чіткий вибір. З одного боку він може відмовитися від агресії на Сході України. Якщо він виконає вимоги перемир'я, Захід зніме останні банківські і енергетичні санкції. В іншому випадку Путін може продовжити агресивну політику і перетворити Росію в репресивну, ізольовану економічно країну, яка вдаватиметься до нових військових авантюр і купуватиме короткострокову підтримку суспільства", - пише видання.
У свою чергу, Захід, на думку газети, повинен дати зрозуміти Путіну, що відмова від агресії проти України дійсно ослабить міжнародний тиск на російську економіку. Економіст Адерс Аслунд вважає, що економіку Росії врятує лише відмова Путіна від війни в Україні. Тим часом букмекери приймають ставки на повалення Путіна до кінця 2015 року.