Подальша робота над законопроектом №7539 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав" вилилася в нову редакцію проекту закону "Про авторське право і суміжні права". Однак члени робочої групи, вносячи зміни до проекту закону, обмежили у праві на винагороду авторів фотографічних творів, письменників, художників, скульпторів, архітекторів, журналістів та інших авторів, які творять у порядку особистої ініціативи або працюючи за наймом на підприємстві чи в органі державної влади.
Найпоширеніший об'єкт авторського права - фотографічний твір, автором якого може стати будь-який громадянин України, що має фотоапарат, смартфон або інший пристрій із відеокамерою та здійснює фотозйомку. Зараз фотографу треба тільки клацнути, і авторське право на фотографію відразу виникає.
Про це в своїй статті для DT.UA пише Володимир Коноваленко. Проте, за його словами, всього одне слово у проекті закону (ст.1) здатне позбавити фотографа авторського права на фотографічні твори, бо пропонується вважати фотографічний твір художнім, тобто твором образотворчого мистецтва.
"Оскільки поняття "художній фотографічний твір" у проекті закону не розкривається, то мільйони фотографічних творів, які щодня з'являються на світ Божий, позбавляються охорони авторським правом. Така зміна дозволить будь-кому використовувати фотографічний твір без згоди фотографа і безкоштовно в будь-якому друкованому виданні, в Інтернеті тощо. На ці зміни слід звернути увагу Національній спілці фотохудожників України, - зазначає експерт. - Новації стосуються і розширення сфери вільного використання творів без виплати винагороди авторам літературних та художніх творів, скульпторам, архітекторам і авторам творів технічного характеру. Чинним законодавством передбачається вільне використання творів для задоволення потреб членів суспільства в галузі освіти, культури та інформації. Але те, що пропонується, в жодні ворота не лізе".
Детальніше про недоліки нового законопроекту читайте в статті Володимир Коноваленка "Експропріація права на винагороду" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".