UA / RU
Підтримати ZN.ua

Новий генплан Києва не передбачає розширення меж міста

У генплані передбачено реконструкцію застарілого житла площею близько 15 млн кв. м.

Проект генерального плану столиці включає будівництво 28,6 млн кв. м житла за 20 років. Про це на міжнародному форумі Майбутнє Києва повідомив керівник КП "Київгенплан" Сергій Броневицький.

"За прогнозами Інституту демографії Національної академії наук чисельність постійного населення через 20 років в Києві складе 3,8 млн, тому, враховуючи великий попит на житло, передбачено будівництво 28,6 млн кв. м нового житла", - сказав він.

Він зазначив, що житло пропонується будувати в комплексі з дитсадками, школами та іншою соціальною інфраструктурою. Зокрема, протягом 20-річного планується забезпечити місто 45 000 місць в дитячих садах і 67 000 місць у школах.

За словами Броневицького, проект генплану передбачає і реконструкцію застарілого житла загальною площею близько 15 млн кв. м.

Крім того, в історико-архітектурному опорному плані передбачено понад 3500 об'єктів культурної спадщини, а також їх буферні зони та історичні ареали, де буде заборонено висотна забудова.

Намічено в новому генплані скорочення площі промислових і комунально-складських територій до 5500 га, та розміщення на звільнених ділянках інноваційних парків та житлово-громадських комплексів.

За словами Броневицького, це дозволить збільшити кількість робочих місць майже на 50% - до 2,5 млн. Площа зелених зон при цьому планується збільшити на 2,27 га.

"Сьогодні 13 000 га в місті знаходиться в санітарно-захисних зонах підприємств, де проживає 250 000 населення. За нормами розташування небезпечних підприємств у межах міста заборонено. Згідно з новим генпланом, такі підприємства будуть зобов'язані ліквідувати небезпечне виробництво, впроваджуючи сучасні технології", - уточнив Броневицький.

Він також розповів, що новий генплан передбачає створення та комплексне розвиток Київської агломерації замість розширення меж міста, передбаченого попереднім документом.

Проект генерального плану розроблено на сім років з перспективними напрямками розвитку на 20-річний термін.

Броневицький додав, що чинний генплан був перевиконаний за темпами будівництва житла, при цьому за темпами реалізації інженерної і транспортної інфраструктури він виконаний лише на 20-25%.

Повідомлялося, що Мінрегіонбуд може ввести мораторій на нове будівництво в тому випадку, якщо до кінця 2020 року діючі генеральні плани населених пунктів не будуть поновлені згідно з прийнятим новим державним будівельним нормам містобудування.