Серед покупців активів європейських банків, які можуть вийти з українського ринку, експерти називають структури "Смарт-Холдингу", "Альфа банку", Всеукраїнського банку розвитку", Олександра Адарича (в інтересах Олександра Януковича) і Миколи Лагуна в партнерстві з американцями з Cargill.
Лідерами в гонці за спадщину європейців уже стали "Смарт-Холдинг", що закрив угоду з купівлі банку "Форум", який належав раніше Commerzbank (хоча у Новинського, схоже, поки що не дуже добре розуміють, що робити з цим активом), а також Микола Лагун, котрому торік вдалося зарахувати до своїх активів Кредитпромбанк і Сведбанк (у найближчому майбутньому до них може додатися і "дочка" грецької групи EFG - "Універсал Банк"). Якщо всі ці структури буде об'єднано під брендом "Дельта Банку", чого прагне М.Лагун, йому вдасться створити четвертий за розмірами банк в Україні з активами близько 60 млрд грн, який зможе конкурувати за обсягами бізнесу з Приватбанком.
"Як показує ситуація останніх кількох років, найвищі темпи зростання демонструють приватні українські банки. Також активні і деякі російські фінустанови, але загалом ринкова частка цієї групи в останні два роки практично не зросла. Що стосується держбанків, то вони, зважаючи на все, активно залучені в кредитування "Нафтогазу", а також фінансування дефіциту бюджету, тому не мають у своєму розпорядженні значних ресурсів для кредитування на ринкових умовах", - говорить начальник відділу аналізу і досліджень "Райффайзен Банку Аваль" Дмитро Сологуб.
Експерти також не виключають підвищення інтересу до українських фінансових активів з боку росіян і бізнесменів з Близького Сходу. "Відплив європейських інвестицій триватиме, але ми очікуємо певного збільшення припливу капіталу з азіатського регіону, що, втім, навряд чи змінить загальний тренд у сфері інвестицій", - говорить Анатолій Баронін. За оцінками аналітиків, банки довнесуть 4–7 млрд грн у свої капітали у 2013 р., однак ці ресурси припадатимуть насамперед на найбільші установи (тільки Лагун і Cargill збираються збільшити капітал "Дельта Банку" одразу на 1,6 млрд грн).
Докладніше читайте в матеріалі Олександра Дубинського "Гроші просять тиші" в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".
Читайте також:
Італійці, французи і австрійці мають намір збільшити інвестиції у фінансовий сектор України
Грецькі банки закриють свої "дочки" в Україні
Європейські банкіри бачать потенціал 4%-го зростання українського ВВП