UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кремль віддає економіку ОРДЛО під кураторство Медведчуку – правозахисники

Нещодавній односторонній «обмін» може бути частиною цих домовленостей.

За участь в односторонньому «обміні» громадян України голова політради «Опозиційної платформи-За життя» Віктор Медведчук може отримати контроль над підприємствами на окупованій Росією території Донбасу, повідомляє «Східна правозахисна група».

«Наказ про початок процесу (обміну) прийшов 14.01.2020 з РФ. Курирували весь процес безпосередньо так звані «куполи» з ФСБ (військова контррозвідка - ред.) через міністерства держбезпеки «ЛНР» і «ДНР»», - пишуть правозахисники в Facebook.

З 15 по 18 січня тривав процес відбору кандидатів на обмін, опрацьовувалилсь можливі маршрути передачі. 16 січня представники терористичних угруповань виступили із заявою про готовність віддати утримуваних в ОРДЛО.

Через три дні були готові так звані укази ватажків «Л-ДНР» про «помилування», 20 січня їх доставили на місця.

Кураторами підготовки в ОРЛО виступили: Олексій Череповський, Андрій Козак (від «Управління виконання покарань»), Владислав Дейнего, Ольга Кобцева (від ватажка «ЛНР»).

Кураторами підготовки в ОРДО виступили: Альберт Вишневський (від «Управління виконання покарань»), Наталія Ніконорова і Дарина Морозова (від ватажка «ДНР»).

«Якщо резюмувати, то опозиційний народний депутат домовився з РФ, і Кремль погодив звільнення», - додають правозахисники.

Звертає на себе увагу і той факт, що зараз на окупованій території триває процес зміни кураторів підприємств. Пов'язана із українським олігархом-втікачем Сергієм Курченком компанія «Внєшторгсервіс» більше не займається вугільним видобутоком в ОРДЛО. Їй на зміну прийшла компанія «Торговий дом. Донскіє углі».

«За інформацією наших джерел, куратором цієї кампанії є опозиційний народний депутат України. Отже, Кремль віддає під кураторство економіку ОРДЛО», - підсумовується у повідомленні.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРОЦЕС ЗВІЛЬНЕННЯ ув'язнення опозиційних ДЕПУТАТОМ Журналісти нам задають питання, як саме...

Опубліковано Східна Правозахисна Група Субота, 23 січня 2021 р

Читайте також: МІПЛ з'ясувала, ким є жінки, яких бойовики збиралися передати Медведчуку

16 січня окупаційні адміністрації ОРДЛО заявили, що ініціюють передачу українських громадян, серед яких є жінки, люди похилого віку та хворі, - народному депутату, голові політради ОПЗЖ Віктору Медведчуку. Учасників обміну мали привезти до Києва через російський Ростов-на-Дону і білоруський Мінськ, однак запланований на 21 січня обмін не відбувся.

Рішення окупантів залучити приватну особу до міждержавного і міжнародного врегулювання збройних конфліктів жорстко розкритикували в українській делегації у Мінській групі та Міністерстві закордонних справ.

Голова делегації Леонід Кравчук заявив, що приватні особи не мають повноважень втручатися в ці питання, тому розцінює заяви окупантів як спробу Росії уникнути домовленостей.

У МЗС наголосили, що своїм рішенням Росія свідомо нівелює роль ОБСЄ у звільнення утримуваних осіб. Країна-агресор давно хоче змусити Україну вести прямі переговори з терористами.

Представники України у Мінському процесі зазначають, що Росія і Медведчук намагаються аморально використати полонених у власних політичних інтересах.