У майбутній опалювальний сезон 2023-2024 відносно енергії все залежатиме від наступних чинників: кількості ворожих ударів, результативності нашої ППО, ефективності заходів щодо відновлення енергосистеми та від Бога. Про це пише Ігор Маскалевич, кореспондент ZN.UA, у статті «Якщо енергосистемі була потрібна аварійна допомога для кондиціонерів, що буде в мороз під обстрілами?»
Як пише автор з посиланням на Головне управління розвідки Міноборони, зміна тактики ракетних обстрілів, що спостерігається, при якій кількість ракет і дронів помітно впала, «явно може бути пов'язана з наміром ворога накопичити озброєння перед осінньо-зимовим періодом, щоб знову атакувати енергосистему України». Загалом потрібно готуватися до купи дрібніших, але ліпше спланованих і прикритих перешкодами комбінованих ударів дронів і ракет.
Сумарно до середини березня орки мають запас майже 1200-1300 ракет: «Це багато, але менше торішніх цифр. Та й випустять, звісно, не всі. Балістичні ракети в основному полетять не по енергосистемі. Але їй теж мало не здаватиметься — по енергоблоках традиційно б'ють саме балістикою. Добряча частина дронів піде по інших енергооб’єктах України», - пише він.
Крім того, влітку в Татарстані запустили випуск (частково з іранських компонентів) "шахедів". Американці озвучували, що цього року там зроблять 2 тис. дронів-камікадзе, наступного — 4,5 тис., а 2025-го — 6 тис. Утім, наполеонівські плани там мають властивість сильно всихати при реалізації. Проте, за даними нашої розвідки, росіяни хотіли б у другому півріччі 2023 року виготовити до 1300 одиниць «шахедів» («Герань-2»).
«До того ж енергосистемі досить сильно дісталося. Тільки великих трансформаторів «Укренерго» пошкодили десятки. Більшу частину відновили (частину замінили), але резервів стало менше. Зате напрацювали більше досвіду ліквідації нальотів. Енергетики переграли московських планувальників замерзання України. Цієї зими подвиг доведеться повторити й ремонтникам, і населенню», – доповнив автор.
Тобто в Міненерго України дуже оптимістично оцінюють підготовку до майбутньої зими.
З іншими статтями автора можна ознайомитись за посиланням.