UA / RU
Підтримати ZN.ua

Новації пенсійного реформування включають ризики створення нових і непотрібних держорганів – експерт

Чиновники в таких надбудовах будуть отримувати винагороди за рахунок пенсійних активів.

Тенденції у реформуванні пенсійної системи містять певні ризики. Зокрема можливість створення за державні гроші нових бюрократичних налаштувань, у яких чиновники будуть отримувати нечувані зарплати. Про це у своїй статті для DT.UA пише Олександр Ткач.

"Якщо коротко підсумувати останні новації, то можна стверджувати: під вивіскою пенсійного реформування та запровадження другого рівня проглядається намагання створити за бюджетні кошти додаткові бюрократичні надбудови накопичувальної пенсійної системи з ознаками адміністративного монополізму, обмеження конкуренції та протекціонізму окремих груп впливу", - пише автор.

"Кошторис надбудови вже оприлюднений і становить 600 мільйонів гривень. Досвід освоєння таких коштів чиновниками відомий на прикладах столичної інфраструктури - анонсовані від початку суми надалі зростають у кілька разів. На відміну від членів рад НПФ, які виконують свої обов'язки на безоплатній основі або за рахунок засновників НПФ, члени ради надбудови за такої моделі отримуватимуть винагороду за рахунок пенсійних активів (тобто коштів учасників), розмір якої, за деякими підрахунками, перевищуватиме відомі захмарні зарплати у держкомпаніях", - зазначає автор.

Детальніше про реформування пенсійної системи читайте у статті Олександра Ткач "Пенсійним" пирогом усіх не нагодуєш. Потрібен "пенсійний" торт".