UA / RU
Підтримати ZN.ua

Норвегія запровадила додаткові санкції проти Росії

Нові обмежувальні заходи відображають десятий пакет санкцій, введених Євросоюзом. 

Норвезька влада ввела додаткові обмежувальні заходи проти російського режиму за його війну проти України. Санкції відображають десятий пакет санкцій Європейського Союзу, повідомила пресслужба уряду Норвегії.

"Важливо, щоб ми зберігали тиск на російський уряд і його прихильників. Санкції впливають на російську економіку та перешкоджають надходженню ключових ресурсів до російської військової промисловості. Норвегія залишається єдиною з іншими державами Європи та приєдналася до всіх санкційних пакетів ЄС. Ми солідарні з народом України та повністю підтримуємо його боротьбу за свободу", – зазначила міністр закордонних справ Аннікен Гуйтфельдт.

Згідно з новими санкціями, норвезьке законодавство було доповнене ще 87 людьми та 34 організаціями, проти яких тепер діють обмеження. Загалом санкційний список вже складається з 1678 фізичних та юридичних осіб.

Також у Норвегії ввели додаткові вимоги щодо звітування про активи Центробанку РФ, заморожені активи й активи, що мають бути заблоковані. Росіянам у державі заборонено обіймати будь-які керівні посади в підприємствах критичної інфраструктури, контролювати сховища для природного газу.

Читайте також: ЄС планує надати країнам-членам можливість блокувати імпорт скрапленого газу РФ без запровадження нових санкцій — Bloomberg

Додаткові обмеження щодо експорту на територію країни-агресора, зокрема, стосуються товарів подвійного призначення, передових технологій, транспортних засобів, товарів для будівельного сектору та авіаційної промисловості.

Було обмежено імпорт з Росії того, що приносить їй значний прибуток. Йдеться про бітум, асфальт, синтетичний каучук і технічний вуглець.

Серед інших санкцій також заборона транзиту товарів подвійного використання і вогнепальної зброї через РФ.

У норвезькому уряді додали, що введені раніше заходи проти держави-агресора, у тому числі ембарго й "стеля цін" на сиру нафту й нафтопродукти, "завдають серйозного удару по російській економіці". За даними Осло, у лютому 2023 року надходження в Москву від нафтового сектору впали на 46% у порівнянні з показниками до повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Раніше президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн розкрила деяку інформацію про новий, одинадцятий пакет обмежувальних заходів щодо РФ за війну проти нашої держави.