UA / RU
Підтримати ZN.ua

Норвегія може поставити хрест на мріях Британії про "норвезький сценарій" відносин з ЄС

В Осло вважають, що приєднання Лондона до Європейської асоціації вільної торгівлі не в його інтересах.

Прихильники Brexit перед референдум хвалили так звану Норвезьку модель інтеграції з Європою, яка дозволяє скандинавській країні мати доступ до єдиного європейського ринку, але при цьому не вступати в ЄС. Однак тепер саме Норвегія може поставити хрест на цих мріях британських євроскептиків.

Про це сьогодні повідомляє The Guardian, нагадуючи, що міністр з питань Brexit Девід Дейвіс наступні кілька тижнів буде проводити тісні переговори з урядовцями в Осло.

Норвегія не має членства в ЄС, однак вона отримала доступ до спільного європейського ринку завдяки членству в Європейському економічному просторі, до якого окрім неї входять всі країни-учасниці Євросоюзу, а також Ісландія і Ліхтенштейн. Швейцарія ж не має членства в організації.

Норвезький міністр з європейських справ Елізабет Вік Аспакер заявила, що Осло не в захваті від планів британських євроскептиків приєднати Великобританію до Європейського економічного простору.

"Навряд чи це хороша ідея дозволити такій великій країні приєднатися до організації. Це б змінило баланс, що зовсім не в інтересах Норвегії", - сказала Аспакер.

Нагадаємо, що прихильники так званого Brexit перемогли у Великій Британії за результатами референдуму про збереження членства країни в Євросоюзі. Так, за вихід їхньої ЄС проголосували 51,9%, тоді як за збереження членства – 48,1%. При цьому Шотландія, Північна Ірландія і Гібралтар проголосували за те, щоб залишатися в ЄС.

Прем'єр-міністр Тереза Мей запевнила: Британія не буде починати переговори щодо Brexit у цьому році. Раніше британський міністр Ліам Фокс, який відповідає в новому уряді за переговори з ЄС за торгові угоди, назвав приблизну дату Brexit – 1 січня 2019 року.