UA / RU
Підтримати ZN.ua

НКРЕКП остаточно затвердила подвійне підвищення тарифів на гарячу воду та опалення з 1 липня

З 1 липня українці будуть платити за тепло майже в два рази більше - зростання тарифу становитиме 95,3%.

З 1 липня тарифи на тепло і гарячу воду для населення зростуть майже в два рази, таке остаточне рішення затвердила НКРЕКП сьогодні в четвер, 9 червня.

"Чинний середньозважений тариф на тепло для населення становить 534 грн за 1 Гкал, з 1 липня середньозважений тариф встановлюється на рівні 1043 грн за 1 Гкал", - зазначив керівник профільного управління НКРЕКП в ході обговорення питання на засіданні.

У НКРЕКП висловили впевненість, що затверджена урядом ціна газу для теплокомуненерго на рівні 4942 грн за 1 тис куб м є найнижчою на ринку, оскільки моніторинг за чотири місяці поточного року показує, що промисловість купувала газ за ціною від 5433 грн за 1 тис. куб. м до 6880 грн за 1 тис. куб. м.

Як повідомлялося, наприклад, у Києві тарифи на гаряче водопостачання з 1 липня зростуть у 1,7-1,9 рази. Зокрема, для клієнтів "Київенерго" тариф може зрости до 71,59-77,67 грн/куб. м (на 33,68 – 36,75 грн/куб. м.). Для клієнтів "Євро-Реконструкція" (Дарницька ТЕЦ) збільшиться в 1,7 рази (на 25,71 - 28,06 грн/куб. м) - до 62,68 – 67,95 грн/куб. м. (залежно від наявності рушникосушки, з ПДВ).

Також, тариф на послугу центрального опалення для споживачів "Київенерго" зросте до 1345,12 грн/Гкал, компанії "Євро-Реконструкція" – до 1161,28 (з ПДВ).

У НКРЭКУ стверджують, що головною причиною зростання тарифів є недавнє рішення уряду про введення єдиної ціни на газ. Крім того, при підвищенні тарифів на тепло враховано зростання заробітної плати, збільшення тарифів на електроенергію, інші фактори.

У той же час, як повідомляло ZN.UA, народний депутат Альона Бабак (заступник голови комітету ВР з питань містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства) має намір подати офіційний запит НКРЕКП , так як вважає проекти збільшення тарифів на тепло і гарячу воду економічно необґрунтованими.

Більше того, народні депутати України ініціюють створення тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради для перевірки ефективності роботи підприємств ТКЕ.