Міністр закордонних справ ФРН Зігмар Габріель і канцлер Австрії Крістіан Керн у своїй спільній заяві висловили незгоду з рішенням Сенату США про посилення санкцій проти Росії. Заяву опубліковано на сайті німецького МЗС.
"Спільні рішучі дії ЄС і США у вирішенні конфлікту в Україні - в наших спільних інтересах. Однак ми не можемо змиритися із загрозою незаконних екстериторіальних санкцій проти європейських компаній, які беруть участь у розвитку енергопостачання Європи!", - йдеться в заяві.
Міністри вважають, що метою санкцій є витіснення газових поставок із країни-агресора з ринку Європи. Габріель і Курц вказують, що санкції як політичний інструмент не повинні застосовуватися для захисту економічних інтересів. При наявності санкцій компаніям Німеччини, Австрії та інших європейських країн загрожують втрати, якщо вони будуть брати участь у газових проектах з Росією і фінансувати їх. "Мова йде про конкурентоспроможність нашої енергоємної промисловості й тисячі робочих місць", - зазначають міністри.
"Було б не тільки дуже сумно, але й шкідливо з точки зору ефективності нашого відношення до конфлікту в Україні, якщо ми не будемо діяти спільно, а сторонні міркування, наприклад, економічні інтереси США в експорті газу, візьмуть гору. Немає змішування зовнішньополітичних інтересів з економічними! Є ще час і можливість запобігти це!", - заявляють Габріель і Курц.
Повідомлялося, що російська ГТС "Північний потік-2" може стати головною жертвою нових санкцій проти Москви, які ухвалив Сенат США.
Нагадаємо, європейські мейджори - Engie, OMV, Shell, Uniper, Wintershall - встигли надати фінансування проекту "Північний потік -2" до прийняття сенатом США нових ініціатив проти будівництва газопроводу.
Постпред РФ при ЄС Володимир Чижов заявив, що вважає нереальними перспективи побудувати обхідні газопроводи "Турецький потік" і "Північний потік-2" до 2019 року, коли закінчиться транзитний контракт з НАК "Нафтогазом України". Відповідно, так само нереально і припинення транзиту російського газу через Україну в найближчі роки.