Комісія уряду Німеччини рекомендувала припинити використання вугілля для вироблення електроенергії не пізніше 2038 року в рамках боротьби з кліматичними змінами. Рішення ухвалили за підсумками тривалих обговорень. Тепер уряду Німеччини необхідно схвалити рішення комісії, передає MarketWatch.
Наголошується, що у комісію входили представники 28 видобувних регіонів, комунальних компаній, вчених і екологів.
На вугільних електростанція генерується більше третини електроенергії Німеччини. План відмовив від використання вугілля передбачає поетапне припинення роботи вугільних електростанцій для скорочення викидів парникових газів.
Для здійснення плану необхідно виділити 40 млрд євро дотацій в наступні 20 років.
Раніше у Німеччині вирішили відмовитися до 2022 року від атомної енергетики. Щоб країна могла виконати національні і міжнародні цілі із захисту клімату, було прийнято рішення прискорити перехід на екологічно чисту електроенергію.
Автор DT.UA Алла Єрьоменко раніше писала про те, що електроенергія вітрових електростанцій вдвічі дешевша за енергію вугільних ТЕС. Вона зазначила, що з урахуванням цього й низки інших чинників будівництво нових вугільних ТЕС в Україні недоцільно, тоді як економічна привабливість відновлюваної генерації підвищується.
Про альтернативну енергостратегію та економічний ефект від її впровадження читайте в матеріалі "Енергобаланс України... 20 років потому" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".