UA / RU
Підтримати ZN.ua

Німеччина виділить Україні 136 млн євро на реформи

Частина коштів буде виділена як кредити, а 20 млн євро - на проекти технічної допомоги як безповоротні кошти.

Німеччина у 2015 році надасть Україні 136 млн євро в рамках двостороннього технічного і фінансового співробітництва. Протокол переговорів про співпрацю підписав в Берліні міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус.

Як повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку, з цієї суми 88 млн євро буде виділено на проекти фінансового співробітництва, як кредити, а 20 млн євро на проекти технічної допомоги як безповоротні кошти.

Серед основних напрямків співпраці німецька та українська сторони визначили такі сфери, як сприяння демократії, розвитку громадянського суспільства, реформу держуправління та децентралізації. У рамках техдопомоги Німеччина виділить 1,5 млн євро для підтримки Консультаційного фонду з питань структурної та регуляторної політики, 6 млн євро для підтримки реформи децентралізації і 4 млн євро на урбаністичний розвиток міст. Ще 3,55 млн євро буде виділено на муніципальну програму захисту клімату в Чернівцях. Уряд ФРН також зобов'язався виділити 2 млн євро на реформу в галузі енергоефективності. Німеччина також виділить 10 млн євро для фінансування аграрного сектора.

У цьому році уряд Німеччини вже надав 33 млн євро на проекти двостороннього технічного і фінансового співробітництва. Всього з 2002 року обсяг технічного та фінансового співробітництва між Україною та ФРН становить близько 325 млн євро. Наступні переговори про продовження співпраці з урядом Німеччини заплановано на 2016 рік.

Як писала у своїй статті для ZN.UA директор Інституту світової політики Альона Гетьманчук, у партії Християнсько-Демократичний Союз, яку очолює канцлер Німеччини Ангела Меркель, розробляють документ, який в майбутньому, як кажуть його автори, може стати стратегією щодо України.

Як стверджує автор, головна ідея цього документа, який зараз перебуває в статусі "non-paper", полягає в тому, що після підписання і ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС Німеччина повинна розділити політичну і економічну відповідальність за Україну.