UA / RU
Підтримати ZN.ua

Німеччина оновить свою енергополітику з урахуванням "Північного потоку-2" — Меркель

ФРН планує відмовитися від вугілля і відключити атомні електростанції.

Німеччина до кінця року сформулює нову енергетичну політику з урахуванням будівництва і введення в експлуатацію газопроводу "Північний потік-2". Про це заявила канцлер Ангела Меркель сьогодні, 4 червня, в Берліні.

За її словами, оновити енергополітику необхідно з урахуванням відмови від ядерної енергії та вугілля.

"Це вимагає нового планування всієї нашої енергетичної політики і підходу до енергетики, що ми хочемо сформулювати до кінця року, щоб забезпечити надійність енергозабезпечення. Це вимагає також і ставки на газ як енергоносій... Тому я виступаю за те, щоб паралельно з транзитом через Україну будувався газопровід "Північний потік-2", - сказала Меркель.

Німеччина хоче відмовитися від вугілля до 2038 року і відключити ті, що залишилися в країні сім атомних електростанцій не пізніше 2022 року.

Нагадаємо, 15 квітня Рада Європейського Союзу затвердила європейську газову директиву з урахуванням внесених поправок, яку в перспективі буде поширено на "Північний потік-2".

Директива поширює правила газового ринку ЄС на трубопроводи, прокладені з країн, що не входять до блоку. Так, частини трубопроводів, що йдуть з третіх країн, прокладені по території Євросоюзу (зокрема внутрішніх водах), повинні відповідати вимогам, які застосовуються до внутрішніх трубопроводів.

Це означає, що компанія-оператор "Північного потоку-2" має бути незалежною від "Газпрому", а 50% його пропускної потужності повинні резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.

Морський газопровід "Північний потік 2" потужністю 55 млрд куб. м на рік має бути прокладено від компресорної станції "Слов'янська" у Кінгісепському районі Ленінградської області до балтійського узбережжя Німеччини. Засновником і власником контрольного пакета акцій акціонерного товариства "Північний потік-2" є російський газовий монополіст "Газпром".

Докладніше про рішення щодо "Північного потоку-2" читайте у статті Сергія Корсунського "Німеччина зосереджується" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".