UA / RU
Підтримати ZN.ua

Незалежні профспілки вимагають не допустити прийняття нового Трудового кодексу

За новою редакцією Трудового кодексу, написаною регіоналами, звільняти працівника можна без попереджень і без погодження з профспілковими організаціями.

Народні депутати України, представники Конфедерації вільних профспілок України, представники громадських організацій звернулися до керівництва країни з вимогою не допустити ухвалення нової редакції Трудового кодексу України.

"В умовах поглиблення економічної кризи як у світі, так і в Україні, ні в якому разі не можна допускати погіршення трудового законодавства і порушувати баланс відносин між найманими працівниками і роботодавцями", - йдеться у відкритому зверненні до президента України Віктора Януковича, голови Верховної Ради Володимира Рибака, прем'єр-міністра України Миколи Азарова та керівників фракцій у Верховній Раді.

"Він (новий Трудовий кодекс) написаний на догоду олігархічним колам і великих підприємців", - сказав на прес-конференції керівник Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець.

- Профспілки назвали новий Трудовий кодекс "рабським законодавством"

Він нагадав, що вже не раз у Верховній Раді робилася спроба прийняти нову редакцію Трудового кодексу, а автори цього законопроекту - представники фракції 3 Ярослав Сухий і Олександр Стоян.

За його словами, згідно з проектом закону, роботодавець у разі, якщо проходив страйк і були вичерпані всі можливості для подолання конфлікту, має право звільнити частину або всіх працівників та закрити підприємство.

Також, за словами Волинця, відповідно до нової редакції Трудового кодексу, звільняти працівника можна без попереджень і без погодження з профспілковими організаціями.

Народний депутат Андрій Павловський (фракція "Батьківщина") зазначив, що "опозиція буде робити спробу внести норми (цей законопроект), які б пом'якшили положення цього законопроекту", однак висловив сумніви з приводу того, що поправки опозиції будуть враховані.

"Тільки масовий тиск самих громадян зможе змінити ситуацію", - сказав він.

Звернення підписали керівник Конфедерації вільних профспілок України, народний депутат Михайло Блавацький (фракція "Свобода"), Андрій Павловський (фракція "Батьківщина"), правозахисник Володимир Чемерис, координатор об'єднання "Боротьба" Денис Левін та інші. !zn

Читайте також:

Новий Трудовий кодекс подовжує робочий день з 8 до 12 годин

Профспілки вимагають скоротити робочий тиждень до 35 годин