UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нетрадиційні методи підтримки економік неспроможні в таких країнах як Україна - експерти

В Україні досить високий рівень корупції.

Провідні економіки вже частково використовують нетрадиційні інструменти боротьби з рецесіями, зокрема практику "гвинтокрильних грошей".

Однак слабким економікам зі слабкими інститутами, до яких відноситься і Україна, не варто переймати цей досвід. Про це в своєму тексті "Ну що, полетіли?" пишуть експерти Володимир Панченко та Наталія Рєзнікова.

На їхню думку, беручи до уваги високий ризик напрямки навіть кредитних коштів на спекулятивний валютний ринок через афілійовані з чиновниками структури на основі корупційних зв'язків, в Україні чистий експеримент по "гвинтокрильних грошей" повинен ретельно прораховуватимуться.

Читайте також: Програма "5-7-9" не стимулювала кредитування в країні

Не менш важливі і шляхи спрямування цих коштів і інститути, через які вони будуть надані. Найефективнішим і найменш ризикованим, з точки зору розкручування інфляції, було б використання спеціальних структур на зразок банку розвитку через прямі кредити Національного банку для виробничих підприємств.

Раніше повідомлялось, що глава представництва Євросоюзу в Україні Матті Маасікас заявив, що допомога Україні від Міжнародного валютного фонду і Європейського союзу, а також продовження безвізового режиму з країнами ЄС залежатимуть від боротьби української влади з корупцією.