Рецептів виведення оборонної промисловості з жалюгідного стану може бути багато. Наприклад, створення спеціалізованих індустріальних і технопарків, як у наших сусідів у Туреччині. Незле було б зчистити мох із Національної академії наук, переформатувавши її у структуру з іншими принципами фінансування фундаментальної науки, особливо у сфері оборони та безпеки, а не сподіватися, що цей могильник наукової думки колись постане з тліну.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Дмитро Менделєєв. На його думку, формування пріоритетів фундаментальної і прикладної науки, концентрація фінансових ресурсів на проривних, з наукового погляду, напрямах теж могло б стати одним із ключових завдань міністерства оборонної промисловості.
"Може, час почати створення наукових і науково-технологічних парків на базі НАНУ, комерціалізуючи розробки академічних інститутів, які довгими роками пилюжаться в архівах? У рамках реалізації такого проекту можна задіяти багато вишів та ПТУ, - зазначає експерт. - Проведення комплексного огляду всього оборонно-промислового комплексу, а не тільки аудит "Укроборонпрому", - давно назріле питання. Найголовніше в усьому цьому - не визначення основних напрямів військово-промислової політики. Навіть не усунення корупційних проявів і розкрадань. Найголовніше в цій темі - радикальна зміна ставлення державної і виконавчої влади до оборонно-промислового комплексу України".
Детальніше про можливу ліквідацію "Укроборонпрому" і реформування оборонно-промислового комплексу читайте у статті Дмитра Менделєєва "Оборонпром: операція "ліквідація" або епоха відродження..." у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".