Використовуючи найкращий міжнародний досвід, Україні необхідно побудувати мотиваційну екосистему (депозитні, інвестиційні, іпотечні, страхові, інвестиційні послуги; податкові, митні, організаційні, менторські програми та ін.), яка має бути спрямована на залучення доходів і заощаджень українських мігрантів і діаспори в обсязі понад 25 млрд дол. на рік.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Андрій Гайдуцький, доктор економічних наук. На його думку, саме завдяки цим коштам наша країна зможе вирішити проблеми постійних стрибків валютного курсу, швидше наповнити золотовалютні резерви, істотно здешевити вартість кредитних ресурсів для бізнесу, збільшити доходи місцевих бюджетів і спрямувати їх на розвиток інфраструктури рівномірно по всіх регіонах, а не лише в мегаполісах.
"Висновки очевидні. Виходячи з обсягів і структури отриманого в 2010–2018 рр. іноземного капіталу, в України досить високий рівень довіри з боку українських мігрантів і діаспори, чого не скажеш про іноземних інвесторів. Але тільки від державної політики залежить можливість конвертувати цю довіру в якісний і кількісний обсяг іноземного капіталу у формі грошових переказів. І лише в перспективі, заробивши економічну та фінансову довіру мігрантів, Україна зможе розраховувати й на інші складові міжнародного ринку капіталу, у тому числі й на прямі іноземні інвестиції", - підкреслює експерт.
Детальніше про залежність економіки від українських мігрантів читайте в статті Андрія Гайдуцького "Герої нашої економіки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".