UA / RU
Підтримати ZN.ua

НБУ: У банківській системі немає дефіциту гривні

У банківському секторі в цілому досить гривневих ресурсів. У той же час їх і не так багато треба через поточне пасивне кредитування.

У вітчизняних банків досить гривневої ліквідності, щоб нормально функціонувати. Про це заявила директор генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова.

Таку думку вона висловила в ході публічної дискусії, яку організувала 26 липня Ліга фінансового розвитку за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектора» FINREP та тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

«Ліквідність, яка є на ринку, дозволяє нормально функціонувати системі. Так, ставки моментами піднімаються високо, але як піднімаються, так і падають вниз. Ринок повинен сам працювати і встановлювати ставки. НБУ - це орган, який може «підкинути» ліквідність, щоб за необхідності приборкати ситуацію. Ми проводимо не жорстку, а стриману монетарну політику. І плануємо дотримуватися такої лінії, поки не активізуються реальні кредитні програми», - підкреслила представник НБУ.

У свою чергу голова правління «Райффайзен Банк Аваль» Володимир Лавренчук також відзначив, що в банківському секторі в цілому досить гривневих ресурсів. Водночас їх і не так багато треба через поточне пасивне кредитування.

На думку банкіра, зайва гривнева ліквідність системі не потрібна, інакше учасники ринку будуть спекулювати на валютний ринок. «Надмірна ліквідність тисне на банки, у них можуть формуватися збитки, оскільки є необхідність платити відсотки по вкладах. Краще, якщо регулятор економічними методами ці гроші вибирає з обороту», - вважає Лавренчук. !zn

Читайте також:

Банки підвищують вартість відкриття поточних рахунків


Нацбанк не влаштовує поточна динаміка кредитування

НБУ очікує здешевлення кредитів слідом за зниженням облікової ставки

Держбанки готові знизити свої доходи заради 3%-ої іпотеки