Національний банк України прийняв рішення з 25 вересня знизити облікову ставку до 22% річних з поточного рівня 27% річних.
Про це йдеться в постанові НБУ №627 від 24 вересня, повідомила прес-служба регулятора.
"Національний банк України продовжує пом'якшення грошово-кредитної політики, розпочате минулого місяця. Поступовий відхід від політики "дорогих грошей" стає можливим завдяки стійкому зниженню ризиків для цінової стабільності в Україні", - йдеться в повідомленні НБУ.
Нацбанк заявив про стабілізацію валютного ринку та зниження інфляційних очікувань завдяки проведенню "виваженої монетарної та фіскальної політики" регулятора.
В подальшому НБУ прогнозує уповільнення інфляції за рахунок "збалансованості грошово-кредитного ринку", низьких цін на сировину на світових ринках, зниження "девальваційних та інфляційних очікувань".
Цьому будуть сприяти завершення реструктуризації держборгу, нові транші МВФ і фінансова підтримка інших міжнародних партнерів, відзначили в Нацбанку.
НБУ у кінці серпня знизив облікову ставку до 27% з рівня в 30%, на якому вона була встановлена з 4 березня цього року. До цього з 6 лютого діяла ставка у 19,5%, а з 13 листопада 2014 року – 14%.
Востаннє облікова ставка Нацбанку була вище в 2000 році: з 24 березня вона була знижена з 35% до 32% річних, потім з 10 квітня до 29% і з 15 серпня до 27% річних. У 2001 році НБУ у шість етапів знизив облікову ставку до 12,5% річних.