UA / RU
Підтримати ZN.ua

НБУ відзвітував про стан міжнародних резервів України

На динаміку резервів вплинули валютні надходження на користь уряду протягом липня, розміщення євробондів та продаж облігацій внутрішньої держпозики.

Сьогодні, 7 серпня, повідомляється, що міжнародні резерви України в липні 2020 року збільшилися, за попередніми даними, на 1% - до $28,802 млрд.

Інформація про це розміщена на сайті Національного банку України.

"Зростання резервів протягом минулого місяця обумовлене, перш за все, успішним розміщенням урядом єврооблігацій", – зазначили в Центробанку.

На динаміку резервів вплинули валютні надходження на користь уряду протягом липня в розмірі $1,75 млрд, у тому числі $1,259 млрд – від розміщення євробондів і $608,2 млн – від продажу облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП), номінованих у валюті.

Вказується, що на погашення держборгу в інвалюті уряд направив $1,5 млрд, у тому числі $767 – за ОВДП, номінованими у валюті, а інші кошти – за зобов'язаннями перед іноземними кредиторами.

Читайте також: Кредитна стагнація

На динаміку резервів у липні також вплинули операції НБУ на міжбанківському валютному ринку – регулятор продав $498,7 млн і купив $130 млн.

"У липні попит на валюту на міжбанківському валютному ринку дещо перевищував пропозицію, тому НБУ відновив інтервенції з продажу валюти для згладжування надмірних коливань. ( ... ) Водночас в окремі дні ситуація на валютному ринку була сприятливою, тому НБУ міг поповнювати резерви шляхом покупки валюти", – зазначено у повідомленні.

Крім того, на показники вплинула переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості і курсу гривні до іноземних валют) – минулого місяця їх вартість збільшилася на $406,3 млн в еквіваленті.

Регулятор зазначив, станом на 1 серпня 2020 року обсяг міжнародних резервів покриває 4,9 місяця майбутнього імпорту. Уточнюється, що цього достатньо для виконання зобов'язань України і поточних операцій уряду і НБУ.

Чисті міжнародні резерви НБУ, які розраховуються як перевищення золотовалютних резервів над зобов'язаннями Нацбанку в інвалюті, за підсумками липня зменшилися на $21,32 млн – до $17,474 млрд після збільшення в травні на 6,2%.

В цілому, за сім місяців 2020 року чисті міжнародні резерви НБУ зросли на 10,7%, або на $1,689 млрд.

Нагадуємо, 28 липня повідомлялося, що державний і гарантований державою борг України на 30 червня поточного року склав 2 269,17 млрд грн або $85,01 млрд.

Мінфін уточнив, що держборг різко виріс через платежі за зовнішніми запозиченнями.

За даними Мінфіну, в червні 2020 року сума боргу України зросла в гривневому еквіваленті на 59,71 млрд грн (на 2,7%), а в доларовому еквіваленті борг збільшився на $2,89 млрд (на 3,5%).

Раніше ZN.UA писало, що вже шість років правління НБУ демонструє свої невдачі в одночасному досягненні трьох цілей, закріплених у Законі України"Про Національний банк України". Подробиці в матеріалі Тетяни Унковської "Триєдність цілей НБУ: секрет досягнення".