Відновлення економічної активності в Україні буде сприяти підвищенню цін на світових товарних ринках, але пропозиція товарів збільшиться.
Незважаючи на більш високе, ніж планувався, зростання цін, умови торгівлі в майбутньому погіршаться, йдеться в інфляційних звіті Національного банку України (НБУ) за жовтень 2020 року.
Нарощування економічної активності, перш за все в Китаї, на тлі дії ряду факторів пропозиції призвело до зростання світових цін на товарних ринках. В результаті індекс зміни світових цін на товари українського експорту (ЕСРІ) в III кварталі виявився істотно вище, ніж очікувалося, і буде залишатися таким на прогнозному горизонті.
У той же час "через корекцію окремих цін на тлі помірного зростання вартості енергоносіїв, умови торгівлі для України на прогнозному горизонті дещо погіршаться".
Державні інфраструктурні проєкти в багатьох країнах і надалі підтримуватимуть попит на сталь, а відновлення світової економіки буде сприяти нарощуванню обсягів виробництва. При таких умовах світові ціни на сталь будуть залишатися близькими до поточних рівнів, а ціни на залізну руду будуть поступово знижуватися через збільшення пропозиції з боку Бразилії та Австралії, відзначається в огляді.
За даними НБУ, світові ціни на соняшникову олію в III кварталі 2020 року досягли шестирічних максимумів, і незважаючи на певну корекцію надалі залишатимуться на високому рівні.
Світові ціни на пшеницю і кукурудзу протягом III кварталу, за винятком коротких періодів, коливалися в межах відносно вузького діапазоні. Надалі ціни на зернові будуть коливатися близько поточних рівнів з незначним трендом до зростання.
У жовтні Національний банк України (НБУ) знизив прогноз врожаю зернових в Україні в 2020 році з 72 до 67 млн тонн, однак скорочення валютної виручки вплине на валютний ринок несуттєво.
Україна встановила рекорд з експорту зерна. За результатами 2019/2020 маркетингового року на зовнішні ринки поставлено рекордні 57,2 млн тонн зернових, зернобобових та борошна. Це на 6,8 млн тонн більше ніж у минулому маркетинговому році, коли експорт склав 50,4 млн тонн.
Нагадаємо, українські агропромислові підприємства станом на 19 жовтня зібрали 62,2 мільйона тонн основних культур. При цьому зібрано 80% зернових по відношенню до прогнозного рівня врожаю. Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.
Раніше ZN.UA писало, що згідно з розрахунками Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, рівень тіньової економіки в Україні в останні роки знизився з 40 до 28%, але в порівнянні з розвиненими країнами він все одно дуже високий. Детальніше в матеріалі "Ухилення та уникнення".