UA / RU
Підтримати ZN.ua

НБУ у вітальній формі попередив Мінцифри, що електронну гривню випускатиме лише він

Нацбанк попереджає, що на сьогодні Державне підприємство "Український інститут інтелектуальної власності" (Укрпатент) здійснює процедуру реєстрації торговельної марки "е-гривня" за поданням Національного банку.

Національний банк України застеріг Міністерство цифрової трансформації щодо випуску програмованих електронних грошей. Про це йдеться у привітанні НБУ щодо старту пілотного проєкту Мінцири, який фактично започатковує роботи над створенням цифрової гривні.

"Національний банк вітає пілотний проєкт Міністерства цифрової трансформації щодо випуску програмованих електронних грошей", - починається повідомлення.

"Напряму цей пілотний проєкт не має відношення до випуску е-гривні – цифрової валюти Національного банку України. Відповідно до нового законодавства емітентом е-гривні може бути лише Національний банк", - йдеться далі у привітанні.

Зазначається, що наразі Нацбанк активно працює над створенням концепції е-гривні. Метою цієї роботи є визначення оптимальних засобів використання (так званих юз-кейсів) та характеристик е-гривні, архітектури її випуску, технологічної платформи тощо.

Створення концепції має завершитися до кінця 2022 року.

"Лише після створення концепції е-гривні Національний банк зможе розробити нормативно-правову базу та сформувати вимоги до технології випуску цифрової валюти НБУ, а також вибрати технологічного провайдера для проведення тестового випуску е-гривні, що, зокрема дасть змогу ухвалити рішення щодо доцільності її повномасштабного випуску. Вибір технологічного провайдера відбудеться шляхом прозорого конкурсного відбору (орієнтовно у 2023 році)", - зазначається в привітанні Нацбанку.

Також Нацбанк попереджає, що на сьогодні Державне підприємство "Український інститут інтелектуальної власності" (Укрпатент) здійснює процедуру реєстрації торговельної марки "е-гривня" за поданням Національного банку. У Нацбанку звернули увагу, що цей термін можна використовувати лише для визначення цифрової валюти, емітованої Національним банком, і він не стосується інших платіжних інструментів (електронних грошей, бонусних програм тощо).

Читайте також: НБУ дозволив продавати готівкову валюту фізособам за безготівкову гривню

Нагадаємо, 15 грудня Міністерство цифрової трансформації України оголосило про початок пілотного проєкту, який буде реалізовуватися у партнерстві з Таскомбанком, фінтех-компанією Bitt та Stellar Development Foundation. Проєкт передуватиме розробці та запуску електронної гривні - національної цифрової валюти. 

У межах проєкту частина співробітників державного підприємства "Дія" отримає можливість протестувати електронні гроші з функцією програмування.

Повідомлялось, що мета проєкту – дослідити потенціал використання технології блокчейн на базі електронних грошей, однією з функцій яких є можливість визначати напрям їх використання (функціонал програмування).

Докладніше про перспективи і ризики "блокчейнізації" макрофінансов читайте в статті Віктора Козюка  - "Цифрові валюти "аналоговихЙ центробанків".