UA / RU
Підтримати ZN.ua

НБУ переглянув термін подання банками планів відновлення діяльності

У Нацбанку вирішили перенести термін подачі планів системних банків на більш пізній термін.

Сьогодні, 14 серпня, Національний банк України відклав подачу банками та банківськими групами планів, які міститимуть реалістичні варіанти відновлення фінансової стійкості у разі суттєвого погіршення фінансового становища або настання стресової ситуації.

Про це повідомляється в п'ятницю на сторінці НБУ в Facebook.

НБУ підтримав ініціативу банківської спільноти і планує визначити окремі особливості розробки планів відновлення діяльності в 2020 році. Зокрема, передбачається відкласти для системно важливих банків кінцевий термін подачі планів з 1 жовтня до 1 грудня 2020 року (для банків, які не отримали статус системно важливого банку, кінцевий термін подачі планів залишається 20 грудня 2020 року); дозволити банкам не включати в плани перелік критичних функцій (припинення яких може загрожувати фінансовій стабільності України або мати істотний негативний вплив на економіку України); банкам буде надана можливість подати плани в електронному вигляді з відповідним електронним підписом.

Читайте також: Нацбанк очікує падіння економіки України за підсумками року на 6%

Під час зустрічі в Національному банку з банками з приводу введення планів відновлення діяльності банків і банківських груп директор Департаменту методології регулювання діяльності банків НБУ Наталія Іваненко підкреслила, що вимоги до розробки планів відновлення діяльності базуються на нормах законодавства ЄС і враховують кращі міжнародні практики.

"Розробка банками і банківськими групами планів, які будуть містити реалістичні варіанти відновлення фінансової стійкості у разі істотного погіршення фінансового становища або настання стресової ситуації, сприятиме якнайшвидшій стабілізації роботи цих установ в умовах кризи", - підкреслила Іваненко.

У липні 2019 року Національний банк України ввів вимоги до розробки планів відновлення діяльності банків України та банківських груп, які базуються на нормах законодавства ЄС та враховують кращі міжнародні практики. Банки повинні були подати свої плани в НБУ до 1 жовтня 2020 року і щорічно їх оновлювати.

Нагадаємо, Нацбанк надав банкам 905,3 млн грн рефінансування на термін більше 30 календарних днів під 6%. ТАСкомбанк отримав 400 млн грн, ІНГ Банк Україна - 200 млн грн, Банк Авангард - 140 млн грн, Банк Січ - 110 млн грн, Комерційний Індустріальний Банк - 37 млн грн, Місто Банк - 18,3 млн грн.

Чому для НБУ важливі незалежність і довгострокова стратегія монетарної політики, читайте в матеріалі Олександра Петрика "Пережити кризу".