UA / RU
Підтримати ZN.ua

НБУ переглянув правила розрахунку вартості споживчого кредиту

Споживачі ще на стадії прийняття рішення, зможуть побачити всю вартість послуг фінустанови.

Національний банк України пропонує обговорити оновлені правила розрахунку небанківськими установами загальної вартості та реальної річної ставки споживчого кредиту.

Про це повідомляє відомчий сайт регулятора.

Безпосередньо НБУ пропонує встановити єдині правила як для банків, так і для небанківських фінустанов.

За новими правилами, в загальну вартість кредиту та реальну річну ставку потрібно включати всі без винятку витрати споживача. А саме:

Подібні правила розрахунку вже працюють для банків.

Читайте також: Оновлене керівництво Нацбанку не орієнтоване на зміцнення гривні - Dragon Capital

Вслід за новими правилами, споживач на етапі вибору кредиту в змозі отримати повну, точну і зрозумілу інформацію про реальну річну ставку і загальну вартість кредиту.

Нові правила розрахунку, запевняють в НБУ, дозволять уникнути ситуацій, коли реальна вартість кредиту відрізняється від суми, на яку розраховував споживач. Він зможе порівняти ключові показники вартості споживчого кредиту в різних фінансових установах (банках і небанківських установах) і вибрати найбільш вигідну пропозицію.

Обговорення проєкту правил триватиме до 3 листопада 2020 року.

Нагадаємо, Нацбанк планує до кінця поточного року ввести додаткові вимоги до договорів про надання фінансових послуг. Йдеться про вимоги до відкриття та обслуговування рахунку в банку (споживчого кредиту та банківського вкладу).

18 вересня повідомлялося, що Національний банк України зможе здійснювати дистанційні та безвиїзні перевірки дотримання вимог законодавства України в питаннях діяльності платіжних систем і переказу грошей.

Через карантинні заходи НБУ припинив проведення планових перевірок об'єктів оверсайту, але потреба в таких перевірках є, і вони повинні здійснюватися безперервно.

Вже майже п'ять років на держбанки в Україні припадає більше половини банківського ринку, і їх частка продовжує неухильно зростати. Фактично уряду належить банківська група, що займає домінуюче становище на ринку. Детальніше в матеріалі "Тягар держбанків".