UA / RU
Підтримати ZN.ua

НБУ дозволив міжнародним фінкорпораціям використовувати гривню для кредитування українського бізнесу

Український бізнес може розраховувати на більш дешеві гривневі кредити.

Національний банк України дозволив міжнародним фінансовим організаціям (МФО) використовувати для кредитування українського бізнесу гривневий кредит від уповноваженого банку.

"Таке рішення прийнято у відповідь на звернення Міжнародної фінансової корпорації (IFC). Відтепер МФО можуть використовувати для кредитування українського бізнесу гривневі кошти, отримані ними як кредит від уповноваженого банку. Досі їм дозволялося надавати кредити і позики тільки за рахунок коштів у гривнях, отриманих від продажу іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України та від розміщення власних облігацій на території України", - пояснив регулятор.

Зміни будуть поширюватися на IFC та Північної екологічної фінансової корпорації.

Відповідні правки внесені постановою НБУ №225 від 31 березня 2016 року в Порядок відкриття та використання коштів на поточних рахунках МФО в уповноважених банках та в Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземній валютах. Постанова набирає чинності з 6 квітня 2016 року.

Як зазначається в повідомленні НБУ, зміни будуть поширюватися на IFC та Північну екологічну фінансову корпорацію.

Читайте також: Збитки українських банків зросли до 2 мільярдів гривень

Згідно з документом, розширення режиму поточних рахунків МФО відноситься також до проведення в Україні розрахунків за операціями іноземного інвестування, договорами страхування, з оплати продукції, послуг, робіт.

"Завдяки змінам, МФО зможуть збільшити кредитне фінансування в гривні вітчизняних підприємств, а, отже, і розширити доступ українського бізнесу до кредитних ресурсів у національній валюті", - наводить прес-служба слова заступника глави НБУ Олега Чурія.

IFC, у свою чергу, чекає, що це дозволить не тільки розширити доступ до фінансування українських компаній, але і продовжити терміни фінансування.

Як повідомлялося раніше, НБУ змінює інструмент підтримки банків у разі відтоку депозитів. Регулятор має намір замінити стабкредити новим інструментом підтримки ліквідності.