Найбільший приватний кредитор України, фонд Franklin Templeton, який є власником більше третини зовнішнього державного боргу України, об'єднався з низкою інших кредиторів і найняв консультантів для переговорів з Києвом про реструктуризацію єврооблігацій, пише The Financial Times.
Джерела видання підтвердили, що Franklin Templeton сформував групу кредиторів, які тримають близько 50% українських єврооблігацій. Тим самим саме від їхньої позиції буде залежати результат переговорів.
"Великий власник закордонного боргу України призначив Blackstone консультантом, а Weil (Gotshall) - юридичним консультантом, щоб допомагати в переговорах кредиторів з Україною", - сказало одне з джерел.
Компанія Blackstone представляла кредиторів Греції в 2012 році.
За словами джерела FT, власники паперів не хочуть погоджуватися на списання частини суми боргу України і вважають, що заявлений масштаб скорочення виплат (близько $ 15 млрд протягом 4 років) занадто великий.
Franklin Resources є власником паперів України на близько $ 7 млрд (за іншими даними, на $ 8,5 млрд, або більше третини українських євробондів. Основну частину цього боргу він купував за цінами вище 80% при нинішніх котируваннях нижче 50%, пише The Wall Street Journal.
В число кредиторів також входять PIMCO, Blackrock, Fidelity та Stone Harbor. Росія тримає українські облігації на $ 3 илрд і вже заявила, що не буде реструктурувати борг.
Україна хоче, щоб реструктуризація включала в себе списання, а також продовження терміну обігу облігацій і скорочення купонів, сказала міністр фінансів Наталія Яресько інвесторам в п'ятницю. Глава Мінфіну також закликала Росію приєднатися до переговорів.
Олександр Вальчишин з Investment Capital Ukraine сказав Financial Times, що в результаті власникам облігацій, можливо, доведеться погодитися на скорочення основної суми на 40-50% при зниженні купонних виплат до 4%.
Скорочення витрат на обслуговування зовнішнього боргу є однією з умов надання Україні кредитів Міжнародного валютного фонду, тому переговори з кредиторами повинні завершитися до червня, щоб Київ зміг отримати наступний транш міжнародної фінансової допомоги в розмірі 5 млрд євро. При цьому МВФ, приймаючи минулого тижня рішення про надання кредиту Україні, як одного з основних ризиків програми назвав те, що Києву в результаті не вдасться знайти спільну мову з кредиторами.
Україна залучила інвестбанк Lazard в якості фінансового радника для переговорів із зовнішніми кредиторами.
Українські облігації з погашенням у липні 2017 року ввечері в п'ятницю впали на 1,5 цента до 44,30 центів за долар, що відповідає прибутковості 53,48%, свідчать дані агентства Bloomberg.
Загальний зовнішній борг України становив на кінець минулого року близько $ 70 млрд. Загальна сума паперів, що підлягають реструктуризації, становить близько $ 18 млрд.