UA / RU
Підтримати ZN.ua

Найбагатші люди світу втратили $ 182 млрд у результаті обвалу на біржах – Bloomberg

Більше всіх "збіднів" Баффет - його статки за тиждень скоротились на $ 3,6 млрд.

400 найбагатших людей світу втратили в загальній сумі 182 млрд дол в результаті обвалу на біржах через негативну інформацыю про ослаблення виробничої активності в Китаї, передає Bloomberg.

Тільки за одну п'ятницю, 21 серпня, статки найбагатших людей світу скоротилися на 76 млрд дол. Дана подія відбулася на тлі найбільшого за чотири роки ослаблення основних біржових індексів США, Standard & poor's 500 Index і Dow Jones.

"Для них це незначна частка, хоча 182 млрд дол - це велика сума. Під час таких тижнів все дійсно виглядає жахливо, але якщо зробити крок назад, то в перспективі картина виглядає не такою катастрофічною", - сказав директор консалтингової фірми Aspiriant Джон Коллінс.

У доларовому еквіваленті більше всіх за тиждень втратив Уоррен Баффет: його статки за тиждень скоротилися на 3,6 млрд дол. За інформацією Bloomberg, Баффет займає третю сходинку серед найбагатших людей планети зі станом 63,4 млрд дол.

21 серпня на світових фондових ринках відбувся масовий розпродаж акцій через уповільнення темпів зростання економіки Китаю,зростаючу політичну нестабільність у Греції, і невпевненість з приводу планів США щодо підвищення міжнародних процентних ставок.

У Китаї економічне зростання знизилось вперше за останні шість років: у першому кварталі 2015 року зростання ВВП Піднебесної склало 7,0%, в той час як за аналогічний період 2014 року даний показник становив 7,3%. За словами експертів, якщо детально проаналізувати всі економічні фактори, то зростання ВВП Китаю в першому кварталі поточного року може навіть скласти менше 7%.

Фахівець по новим ринкам Morgan Stanley Investment Management Шарму Рушір акцентує увагу на нинішньому спаді економіки Китаю, відзначаючи, що наступна глобальна рецесія може початися саме в КНР. На його думку, стійкий спад у Китаї, ймовірно, в найближчі кілька років, знизить зростання світової економіки на рівень нижче 2%, тобто фактично призведе до глобальної рецесії. Це може бути першим глобальним спадом за останні 50 років.