Новий середній клас, який виник внаслідок глобалізаційних процесів – саме це є надбанням об'єднання світу у єдину економічну модель. стимулювання появи дуже бідних чи дуже багатих спільнот не має відношення до глобалізаційних процесів, а сама така версія є не більше ніж упередженням. Так вважають дослідники, які тривалий час досліджували реальні доходи жителів різних країн світу, пише Economist.
Традиційний підхід передбачає модель економістів Томаса Пікетті (Thomas Piketty) та Габріеля Цукмана (Gabriel Zucman) які виявили, що нерівність між країнами реально суттєво скоротилась у всьому світі. Однак значна кількість еліт в самих державах, у макроекономічних межах, приховують свої статки. Вони застосовують “податкові гавані” та різноманітні способи ухиляння від демонстрації свого справжнього багатства. Внаслідок цього реальна картина багатства та бідності є викривленою.
Нове дослідження економістів Колумбійського університету та Нью-йоркського відділення Федеральної резервної системи (Центробанк США) Максима Пінковського (Maxim Pinkovskiy), Ксав’є Сала-і-Мартіна (Xavier Sala-i-Martin), Кейсі Чаттерджі-Лена (Kasey Chatterji-Lenта), Вільяма Нобера (William Nober) ставить під сумнів цю картину.
Ключова гіпотеза полягає в тому, що чим більше бідні люди віддаляються від своєї бідності і наближаються до спільноти багатих, тим більше вони схильні приховувати статки. Якщо дослідити це як робочу гіпотезу та прикласти її до статистичних показників, виявиться, що нерівність вирівнялась значно більше між країнами, а відмінність між багатими і бідними не зростає шаленими темпами внаслідок глобалізації.
Після внесення відповідних поправок рівень бідності знизився швидше, ніж вважалося раніше, а нерівність у країнах не зросла. Можливо, він навіть трохи впав. Для порівняння використовується опитування домогосподарств і реальний показник ВВП. Якщо ці дані не співпадають, це показує приховування доходу. у підсумку, дослідники приходять до парадоксального, на перший погляд, висновку. “Багатша територія – більший є розрив. Це має сенс…, коли фермер, який веде натуральне господарство, стає власником малого бізнесу або виходить на ринок і у нього з’являються складніші потоки доходів і більше стимулів вводити податківців в оману”, пише видання. На думку дослідників сформувався феномен глобального нового середнього класу, який не буде занурений у тотальну бідність внаслідок фінансової кризи чи пандемії.
Водночас це лише версія, яка розвитку людства, яка не претендує на 100% точне віддзеркалення глобалізаційних процесів.
Президент Франції Еммануель Макрон, виступаючи в Японії на саміті G7, анонсував деталі Паризького фінансового пакту. Пакт передбачає, зокрема, "реформування архітектури всесвітніх фінансів, щоб краще реагувати на виклики потепління клімату". "Ми запропонуємо програму реформ Міжнародного валютного фонду та Світового банку, щоб підвищити фінансування для країн, які його найбільше потребують. ...> Нам не потрібно обирати між боротьбою з бідністю і боротьбою на захист клімату та біорізноманіття. Єдиною відповіддю є тільки [кліматичний] перехід", - сказав Макрон.