Нацбанку потрібно співпрацювати з Кабміном в рамках узгодження монетарної політики в контексті впливу на інфляційні процеси, а також прогнозування макропоказників для розрахунку держбюджету, реалізації національних проектів і розвитку ринку цінних паперів України. Про це написав глава Ради НБУ Богдан Данилишин на своїй сторінці в Facebook.
"Тісна взаємодія між НБУ і урядом є однією з найбільш вагомих передумов ефективності реалізації монетарної політики, важливість якої зростає в період кризи", - написав він.
На думку Данилишина, у НБУ є достатній інструментарій та простір для більш активного насичення економіки фінансовими ресурсами за прийнятною вартістю без посилення інфляційного тиску.
Він упевнений, що регулятор, з урахуванням загрози широкомасштабної кризи в фіскальному секторі, може відновити операції з ОВДП на вторинному ринку.
"Метою таких операцій буде підтримка ліквідності ринку цінних паперів (в тому числі з метою спрощення розміщень ОВДП на первинних аукціонах) і контроль за кривою прибутковості на довгих термінах (з метою збільшення впливу трансмісійного механізму монетарної політики)", - написав він.
Раніше екс-глава Нацбанку Яків Смолій розповів, як представники влади вимагали від нього приймати економічно необґрунтовані рішення, які могли б завдати шкоди економіці країни: послабити курс гривні і запустити додаткову емісію для покриття дефіциту бюджету.
У п'ятницю, 3 липня, Верховна Рада проголосувала за відставку глави Нацбанку Якова Смолія. За проект постанови №3772 віддали свої голоси 286 депутатів.
Як писало ZN.UA, заява Якова Смолія про відставку стала наслідком тривалого тиску з боку Офісу президента. Каменем спотикання стали питання емісії та повернення грошей Ігорю Коломойському і братам Суркісам. Детальніше про обставини і прогнозовані наслідки відставки голови НБУ читайте в статті Юлії Самаєвої «Між Банковою і Нацбанком» у ZN. UA.