UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нацбанк залишив облікову ставку на встановленому раніше рівні

Облікова ставка залишилася на рівні 6%.

Правління Національного банку прийняло рішення залишити облікову ставку без змін, тобто на рівні 6% річних. Оскільки збереження м’якої монетарної політики підтримає економічне відновлення в умовах помірної інфляції та високої невизначеності через пандемію коронавірусу. Про це НБУ повідомило на прес-конференції.

Зазначається, що в липні-–серпні динаміка інфляції була досить млявою. За даними моніторингу цін НБУ, інфляція залишалася нижче цільового діапазону 5%+/-1 в.п. Пожвавлення споживчого попиту, а також подорожчання палива та природного газу, яке відображає тенденції світових ринків, врівноважувалися сезонною корекцією цін на продукти харчування.

Читайте також: Суд санкціонував примусове списання коштів і арешт майна Приватбанку - текст ухвали суду

Нагадаємо, що в липні Нацбанк залишив облікову ставку на колишньому рівні – 6%. При цьому банкіри чекали, що правління НБУ може знизити облікову ставку 23 липня максимум на 1 процентний пункт (п. п.) — до 5% річних, враховуючи невелике прискорення інфляції в червні до 2,4% з 1,7% за підсумками травня.

З 12 червня Нацбанк знизив облікову ставку на 2 процентних пункту - до 6%. Зазначалося, що це найнижчий рівень облікової ставки за всю історію України.

Раніше Нацбанк вирішив з 24 квітня знизити облікову ставку з 10% до 8% річних. До цього правління Нацбанку прийняло рішення з 13 березня знизити облікову ставку з 11% до 10% річних.

Зниження облікової ставки безпосередньо впливає на вартість грошей в економіці (чим вище ставка, тим дорожче доступ до грошей). Тобто кредити для споживачів (юр - та фізосіб) будуть дешевше, плюс, ціни будуть рости помірно.