Національний банк аналізує на скільки можливо відмовитися від активного рефінансування банків. Про це повідомив заступник глави НБУ Юрій Гелетій в інтерв'ю виданню FinClub.
Він зазначив, що Нацбанк ввів інструмент довгострокового рефінансування банків навесні 2020 року для підтримки ліквідності банків через невизначеність, пов'язану з пандемією COVID-19.
"Зараз ситуація стабілізується. Ми обговорюємо питання згортання цього інструменту. Ми бачимо, що попит на рефінансування значно зменшився в порівнянні з минулим роком. Це підтверджують останні аукціони", - сказав Гелетій.
Однак, за його словами, НБУ ще не прийняв остаточного рішення.
"Якщо буде спостерігатися стабільне економічне відновлення, ми формалізуємо це питання", - додав заступник голови НБУ.
Нагадаємо, що Рада НБУ рекомендувала правлінню НБУ розглянути можливість перегляду умов і параметрів інструментарію довгострокового рефінансування НБУ через низьку мультиплікації таких кредитів в кредити реального сектору.
Як писало ZN.UA у статті "Де гроші?", понад 100 млрд грн розданого банкам-"зомбі" рефінансування не тільки пішли на фактичну підтримку бізнесів їх власників, але й перейшли на валютний і інші ринки. І вилилися в кінцевому підсумку у трикратну девальвацію національної валюти і 60-відсоткову інфляцію.