Національний банк України після карантинного перерви відновить стрес-тестування банків. У 2021 році його пройдуть 30 фінустанов, на які припадає 90% українських банківських активів, повідомила пресслужба НБУ у вівторок, 9 лютого.
До цього переліку увійшли «ПриватБанк», «Ощадбанк», «Укрексімбанк», «Укргазбанк», «Альфа Банк», «Райффайзен банк Аваль», «Сбербанк», «Укрсиббанк», «ОТП банк», «Креді Агріколь банк», «ПроКредит банк», «Кредобанк», «Ідея банк», «Правекс банк», «ПУМБ», «ТАСкомбанк», «Універсал банк», «Банк Кредит Дніпро», «Мегабанк», «А-банк», «МТБ банк», «Індустріалбанк», «Банк інвестицій та заощаджень», «Акордбанк», «Південний», "Форвард", "Львів", "Альянс", "Глобус" і "Восток".
Банки, в яких проводитимуться стрес-тести, були відібрані за трьома критеріями: розмір активів, зважених на ризик; обсяг депозитів, залучених від домогосподарств; обсяг чистих кредитів, наданих домогосподарствам (з вагою 40%, 50% і 10% відповідно).
За результатами оцінки стійкості для банків буде визначено необхідний рівень нормативу достатності регулятивного капіталу та нормативу достатності капіталу.
Крім того, Нацбанк проведе щорічну оцінку стійкості станом на 1 січня 2021 року. Вона включає оцінку якості активів (asset quality review - AQR), для 72 з 73 діючих банків. Виняток зробили для банку "Розрахунковий центр", який здійснює лише розрахункові операції.
Фокусом нинішньої оцінки стійкості буде стан активів банків після проходження ними гострої фази коронакризи. Особливу увагу в НБУ обіцяють приділити реструктурованим кредитам і якості оцінки вартості нерухомого майна.
У 2020 році стрес-тест Нацбанку успішно пройшли 26 банків, включаючи державні «Приватбанк» і «Ощадбанк».