UA / RU
Підтримати ZN.ua

Наступного року в Росії з'явиться дефіцит м'яса і молочних продуктів – Wyborcza

Заборона імпорту створить нестачу товарів і поглибить інфляцію.

В майбутньому році у 3 може початися дефіцит м'ясних і молочних продуктів на полицях магазинів. Причини цього криються у власних російських санкціях проти імпорту. Іноземні виробники не зможуть наповнити магазини необхідними харчами.

Про це повідомляє Gazeta Wyborcza з посиланням на Рахункову палату Росії. У відомстві зауважують, що заборонені продукти з ЄС можна замінити товарами з країн, які не підпадають під російські продуктові санкції. Однак навіть якщо наростити імпорт з таких країн, цього не вистачить для наповнення ринку в тих обсягах, як це було раніше. Власне імпортозаміщення теж не здатне наразі наповнити російські полиці.

Також в Рахунковій палаті попереджають про можливий спад попиту на певні групи товарів. І це станеться не лише через поглиблення інфляції, зменшення купівельної спроможності росіян і нестачі певних товарів. Проблема ще в тому, що російські виробники пропонують напівфабрикати надто низької якості, які не користуються попитом.

В минулому місяці "Роспотребнадзор" оголосив, що 80% сирів, які продають в російських супермаркетах, не відповідають нормам якості. А 25% молочної продукції в магазинах – це фальшива продукція.

З 7 серпня 2014 року Росія ввела ембарго на поставки продуктів харчування з країн Заходу- США, ЄС, Канади, Австралії і Норвегії. Забороненими вважаються м'ясо та м'ясна продукція, риба та рибна продукція, молоко і молочна продукція, овочі та фрукти. Ембарго продовжено до серпня 2016 року.

Через рік, РФ вирішила боротися з такими поставками більш радикально. Знищення в Росії "заборонених" продуктів з країн Заходу почалося 6 серпня, згідно указу президента Володимира Путіна. Знищувати продукти дозволяється "будь-яким доступним способом".

Перші фото і відео того, як у РФ знищують сотні тонн продуктів - сир, персики, перець, м'ясо катають бульдозером і змішують із землею, спровокували громадське обурення в Росії, яка пережила не один голод, і в якій рівень бідності населення не припиняє збільшується, досягаючи наразі 16%.

Через санкції та зниження цін на нафту у росіян значно знизився рівень життя, в той час як ціни на продукти зросли. В тому числі через це росіяни почали красти в магазинах на 68% більше.

Також в російському уряді підтримали кримінальну відповідальність за ввезення санкційної їжі. Максимальное покарання за контрабанду їжі може скласти 12 років позбавлення волі.