UA / RU
Підтримати ZN.ua

Наслідки атак по енергосистемі України: без графіків відключення світла не обійдеться

Близько 90% виробітку електроенергії сконцентровані в певних місцях, тобто вразливі для ударів.

Минулого року в Україні було вироблено електроенергії 105–106 млрд кВт·год. При цьому більше половини - заслуга АЕС, яка залишилася: ТЕС - 30 млрд і ГЕС - 12,5 млрд кВт · год. На жаль, це концентровані, інакше кажучи, вразливі джерела енергії. Щодо рознесеної відновлюваної енергетики — то це лише десята частина від виробітку (10,6 млрд кВт·год). Причому взимку, коли електрика особливо потрібна, «зеленої» генерації майже немає. Такими підрахунками ділиться Ігор Маскалевич, кореспондент ZN.UA, у своїй статті "Удари по енергосистемі продовжаться. Ми до них готуємось?"

За його оцінками, чисте споживання у 2022–2023 роках коливалося в районі 86 млрд кВт·год. На третину менше довоєнного, але при цьому і зараз очевидний дефіцит близько 20 млрд кВт·год після нальотів. Можливості імпорту обмежені, торік він був меншим за мільярд кіловат-годин. Можна (і, схоже, потрібно) більше, але кардинально це не змінить ситуацію. Так що не знадобилися цієї зими генератори, на жаль, мають шанси відпрацювати своє. В Одесі та Харкові вже працюють.

"Чарівної палички, здатної змінити ситуацію, немає: збивати, бити у відповідь, захищати інфраструктури, будувати укриття і працювати. Для початку профільному міністерству пора б припинити озвучувати відверто маячні плани мегабудівель до 2050 року. до опалювального сезону 2024/2025 можна вважати відкритим. Які прожекти з далекого майбутнього, ви чого?", - підсумував він.

З іншими статтями Ігоря Маскалевича, кореспондента ZN.UA, можна ознайомитись за посиланням.