UA / RU
Підтримати ZN.ua

Найбільші банки погодилися знизити міжбанківську комісію

Зниження планують до 0,9% за три роки.

Три системні банки - Ощадбанк, ПриватБанк і Райффайзен Банк Аваль, - виступили зі спільною заявою щодо готовності поступово зменшити ставку інтерчейндж (міжбанківської комісії). Це звернення до влади підтримали в Visa і Mastercard. Про це йдеться в спільному заяві банків.

"Найбільші банки України, що працюють в сфері еквайрингу, підтверджують готовність докласти всіх зусиль для зниження розміру комісії інтерчейндж в Україні", - йдеться в заяві.

Отже, банки готові звернутися в Антимонопольний комітет з оцінки плану зниження комісії інтерчейндж в найближчі три роки. В цьому році з 1 липня банки готові знизити її до 1,2%, з 1 липня 2022 року - до 1%, а з 1 липня 2023 року - до 0,9%.

Фінустанови також підкреслили важливість збереження вільного ринкового ціноутворення комісії з еквайрингу і неприпустимість її регулювання на законодавчому рівні.

"Отже пропонуємо відкликати пропозиції до відповідних законопроектів, які передбачають встановлення граничного розміру такої комісії для учасників ринку", - продовжили в заяві.

З метою зниження вартості платіжних послуг їх зручності для кінцевих споживачів банки пропонують уряду три кроки:

- ввести регулювання здійснення платежів в безготівковій формі між компаніями/державою з одного боку і громадянами з іншого;

- скасувати вимоги безкоштовного обслуговування зарплатних рахунків;

- знизити встановлені обмеження за готівковими розрахунками в торговій мережі.

Читайте також: Більше 60% фізосіб-позичальників банку "Аркада" хочуть реструктуризувати іпотечні кредити

Раніше Нацбанк опублікував офіційну заяву з критикою проекту закону №4364, яким депутати зокрема хочуть встановити граничний розмір міжбанківської комісії. Регулятор вважає, що це може зашкодити споживачам і змусить банки згортати програми лояльності.