UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Нафтогаз" запропонував 30 газзбутам купувати у нього газ для подальшого перепродажу населенню

До 28 квітня необхідно узгодити умови договору.

Газопостачальна компанія "Нафтогазу", яка вже встановила річний тариф для населення, направила 30 збутовим підприємствам по всій країні пропозиції щодо річного контракту на поставку газу з фіксованою ціною. Про це повідомляє прес-служба "Нафтогазу".

"Контрагенти мають час до 28 квітня включно обговорити умови договору і надати перші заявки на обсяги на травень 2021 року. Основні положення контракту містять єдині стандартні умови для всіх постачальників газу побутовим споживачам з фіксованою річною ціною. Договір передбачає чітко визначений мінімальний і максимальний обсяг газу на рік. Газопостачальна компанія повинна закупити не менше 50% від максимального річного замовлення ", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що щомісячні обсяги поставок встановлюються на основі історичних даних по споживанню газу.

Збутові компанії повинні до 25 числа подати заявку на закупівлю газу в наступному місяці, виключаючи травень 2021 року. Вони можуть відмовитися від місячної закупівлі або замовити від 75% до 100% місячного планового об'єму.

"Фінансові умови передбачають ринкову ціну газу, яка встановлюється за формулою. Покупець може оплатити газ по передоплаті. У разі післяплати, яка відбувається протягом 45 днів після місяця постачання, газсбит повинен надати банківську гарантію для періоду закупівлі з жовтня по березень. З квітня по вересень досить гарантії материнської компанії. Ціна газу залежить від строків звернення про підписання контракту ", - додали в компанії.

Читайте також: Мінекономіки: "Нафтогаз" очікує отримати за 2020 рік 11,8 мільярди збитку

Повідомлялося, що річна вартість на газ для населення може почати діяти вже 1 травня 2021 року і буде активна до 30 квітня 2022 року.

Кабмін встановив граничну ціну на газ для населення до 31 березня (з 1 лютого тариф знизили приблизно на 30% до 6,99 грн за кубометр), але як це відіб'ється в платіжках за опалення? До чого варто готуватися споживачам? Про це читайте в матеріалі - «Тарифи на опалення: які шанси на зниження цін».