UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Нафтогаз" з 1 січня знижує ціни на газ для підприємств

У порівнянні з груднем ціни будуть знижені на 65-76 гривень за тисячу кубометрів.

НАК "Нафтогаз України" з 1 січня 2016 року знижує ціни на природний газ для промислових споживачів, бюджетних та інших організацій, йдеться у повідомленні прес-служби компанії, поширеному 18 грудня.

У залежності від умов оплати, обсягів закупівлі і стану попередніх розрахунків з "Нафтогазом", ціна газу для цих споживачів складе від 5 тисяч 780 гривень до 6 тисяч 398 гривень за тисячу кубометрів без ПДВ та вартості транспортування. Таким чином, з 2016 року ціни на газ для промислових споживачів, бюджетних та інших організацій зменшуються порівняно з цінами, які діяли в грудні, на 65-76 гривень за кубометрів залежно від категорії споживача та умов оплати.

Ціни для різних категорій споживачів опубліковані на офіційному сайті НАК "Нафтогаз".

Читайте також: "Нафтогаз" готовий викуповувати "непотрібну" Коломойському нафту "Укрнафти"

НАК "Нафтогаз України" у січні-вересні 2015 року поставив споживачам 14,83 млрд куб. м природного газу, або 71% від загального обсягу ринку за цей період.

При цьому частка НАКу на ринку продажу газу промисловим споживачам - а саме вони є найбільш платоспроможною і прибутковою категорією - становить лише 23% ("Нафтогаз" поставив на адресу промисловості 1,8 млрд куб. м).

На ТЕЦ у "Нафтогазу" пішло 740 млн куб. м газу, виробничо-технологічні витрати газорозподільних підприємств – 560 млн куб. м, бюджетні та релігійні установи – 270 млн куб. м. Таким чином, НАК забезпечив 99%, 88% і 82% їх потреб відповідно.

Нагадаємо, що після вступу в силу з 1 жовтня 2015 року нового закону про ринок природного газу, у всіх секторах ринку, крім постачання населенню і релігійним організаціям, діє вільне ціноутворення. При продажу газу населенню ціну встановлює НКРЕКП.

Напередодні Кабмін призначив "Нафтогаз" постачальником "останньої надії". Як відомо, постачальник "останньої надії" зобов'язаний забезпечувати споживачів газом до 60 діб, щоб дати їм можливість укласти договір з іншим постачальником.

Також повідомлялося, що Міненерго хоче зробити "Нафтогаз" трейдером, тобто залишити йому тільки функції продажу газу.