UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Нафтогаз" спростовує прохання дати аванс на транзит газу

У "Нафтогазі" кажуть, що в Мінську обговорювали умови нового зимового пакета.

НАК "Нафтогаз України" на минулих минулого тижня переговорах у Мінську з "Газпромом" не піднімав тему отримання авансу за транзит газу, повідомила агентству "Інтерфакс-Україна" начальник управління зв'язків з громадськістю держхолдингу Олена Осмоловська.

"Мова про аванс за транзит не йшла. У Мінську обговорювали умови нового зимового пакету", - сказала вона.

Раніше газета "Коммерсантъ" з посиланням на свої джерела написала, що "Нафтогаз України" на минулих в п'ятницю в Мінську переговорах з "Газпромом" попросив надати аванс за транспортування газу, щоб використовувати його для закачування газу в підземні сховища (ПСГ).

Останній раз подібний аванс у розмірі млрд "Газпром" передав "Нафтогазу" в червні 2013 року. Термін його дії закінчився на початку 2015 року або в серпні 2014 року - це залежить від того, за якою ціною імпортується російський газ. Ця вартість зараз оскаржується "Нафтогазом" в Стокгольмському арбітражі.

Глава "Газпрому" Олексій Міллер. раніше заявив, що "Газпром" не має наміру закачувати газ в підземні газові сховища України, за час, що залишився до них потрібно закачати 3,2 млрд кубометрів.

У Єврокомісії розповіли, скільки Україні не вистачає газу на зиму - 5,5 мільярдів кубів газу, тому потрібно збільшити обсяги закупівель, вважають в ЄК, де зазначили, що "як і раніше працюють, щоб сприяти новому протоколу про постачання газу з Росії в Україну з жовтня до кінця березня 2015 2016 року".

Міністр енергетики України Володимир Демчишин заявив, що планує 27-28 серпня провести двосторонні переговори з Єврокомісією щодо кредиту, який необхідний для закачування газу в українські підземні газові сховища.При цьому в них візьмуть неофіційну участь і США.

Раніше Алла Єрьоменко в своїй статті "Тепловий удар" на DT.UA припускала, що взимку 2015-2016 рр. Україні потрібно буде близько 28 млрд кубометрів газу.

Як відомо, 1 липня 2015 року Україна призупинила закупівлю газу у РФ, так як сторонам не вдалося узгодити відповідну додаткову угоду до контракту на третій квартал.

Україна зараз отримує газ тільки реверсом з Європи. При цьому, як заявляв "Укртрансгаз", транзит газу з РФ до Європи здійснюється безперебійно і в повному обсязі.