НАК "Нафтогаз України" для того, щоб виконати раніше прийняту постанову уряду, повинен зменшити встановлену на червень 2019 року ціну газу для населення в 6299 гривень за 1000 кубометрів ще на 800-900 гривень. Про це заявив віце-прем'єр Володимир Кістіон, повідомляє прес-служба уряду.
"Уряд також створив міжвідомчу групу для перевірки формули встановлення ціни газу з боку "Нафтогазу"... Будемо досліджувати разом з депутатами фактичні витрати "Нафтогазу" на природний газ для потреб населення", – заявив віце-прем'єр.
Кістіон нагадав, що у зв'язку з намітився навесні в Європі зниженням цін на газ, уряд зобов'язав "Нафтогаз" продавати населенню газ дешевше.
"Монополіст замість того, щоб ... знизити ціну, без жодних економічних аргументів, що суперечить ринкового тренду на пониження, підняв ціни для промисловості. Це стало причиною збільшення ціни на газ у червні для населення", – написав віце-прем'єр.
Він зазначив, що нове рішення Кабміну робить неможливим спекуляції "Нафтогазу" з цінами на газ, і з червня НАК зобов'язаний продавати для населення газ за ціною, яка є найнижчою на одній з чотирьох майданчиків.
Як уточнив Кістіон, перша з них – Мінекономрозвитку: середня митна вартість імпортованого газу, очікувана з травня, становить 5600-5700 грн за 1000 куб м без ПДВ, друга – Українська енергетична біржа, де газ на червень продавався за ціною 5554 грн за 1000 куб м.
Третій індикатор – "Нафтогаз": газ для промисловості за передоплатою, ціна на який на червень була встановлена на рівні 5804 грн за 1000 куб м, четвертий - ціна ПСО (поставок за спецобязательтвам): на червень розрахована як 7185 грн за 1000 куб м.
Нагадаємо, що "Нафтогаз", завдяки зниженню вартості імпортного газу, знизив його ціну для домогосподарств. В липні роздрібна ціна складе від 7,6 до 8,2 тис грн за тисячу кубометрів.
Проте прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявляв, що Кабмін ухвалить рішення, яким зобов'яже НАК знизити ціни на газ - на червень у розмірі 8 тис грн, на липень – 7,7 тис грн.
Детальніше про нерозуміння щодо ціни на газ між Кабміном і НАК читайте в матеріалі Івана Гонти "Власність, ринок і ціна газу".