UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Нафтогаз" поскаржився в Єврокомісію на неконкурентні дії "Газпрому"

У скарзі викладено факти зловживання "Газпромом" своїм домінуючим положенням на європейському ринку.

"Нафтогаз" вказав на дії "Газпрому", спрямовані на штучне обмеження конкуренції на європейському ринку вуглеводнів

"Нафтогаз" вказав на дії "Газпрому", спрямовані на штучне обмеження конкуренції на європейському ринку вуглеводнів

НАК "Нафтогаз України" направила в Європейську Комісію скаргу на неконкурентні дії "Газпрому". У скарзі викладено факти зловживань російською компанією своїм домінуючим становищем на європейському ринку вуглеводнів.

"У цій скарзы ми детально аналізуємо як завдяки "Північному потоку-2", блокуванню віртуального реверсу, контролю над компаніями на європейському ринку газу, "Газпром... обмежує конкуренцію", - повідомив виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко на своїй сторінці у Facebook у понеділок ввечері, 6 травня.

Топ-менеджер компанії зазначив, що "Нафтогаз" підготував пакет документів спільно з провідними європейськими експертами та юристами. У документах обґрунтовуються права НАК як компанії не з ЄС подати скаргу до Єврокомісії, а також викладаються конкретні пропозиції "Нафтогазу" щодо вирішення перерахованих у скарзі проблем.

Виконавчий директор "Нафтогазу" пояснив, що Єврокомісія може посприяти готовності "Газпрому" продавати газ компаніям з ЄС на російсько-українському кордоні. Завдяки цьому збережеться завантаження української газотранспортної системи, а ціна імпортного газу для України може знизитися.

Як повідомлялося, 21 січня в Брюсселі завершилися тристоронні переговори щодо транзиту газу з РФ до Євросоюзу через ГТС України. Наступний раунд переговорів заплановано на травень.

"Нафтогаз" і Еврокомміссія наполягають на збереженні транзиту і підписання нового договору, який відповідатиме європейському енергетичному законодавству.

У свою чергу, уководство "Газпрому" висловило готовність без консультацій продовжити договір, підписаний в 2009 році тодішнім прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко.

Віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович уточнив, що запропонував "Нафтогазу" і "Газпрому" підписати контракт терміном не менш як на 10 років.

Черговий раунд тристоронніх переговорів має відбутися у травні.

Детальніше про підготовку тристоронньої зустрічі 21 січня і про переговорні позиціії сторін читайте в матеріалі Алли Єрьоменко в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".