НАК "Нафтогаз України" сподівається на скасування Апеляційним судом округу Свеа (Швеція) наказу про призупинення процедури виконання рішення Стокгольмського арбітражу після подачі своїх контраргументів. Про це повідомила прес-служба компанії.
"Рішення суду було прийнято судом без виклику "Нафтогазу" і, відповідно, без урахування пояснень і аргументів, які були б представлені "Нафтогазом", якщо б суд повідомив його про наявність такого клопотання "Газпрому" і розгляд судом цього питання. Рішення є тимчасовим. Компанія найближчим часом подасть суду свої розгорнуті пояснення і контраргументи і очікує, що, врахувавши їх, суд скасує рішення про припинення", - відзначили в прес-службі.
Повідомлялося, що Апеляційний суд округу Свеа 13 червня задовольнив клопотання ПАТ "Газпром" і призупинив виконання рішення Стокгольмського арбітражу від 28 лютого 2018 року по спору між "Газпромом" і "Нафтогазом" щодо транзиту газу через територію України.
У "Газпромі" заявили, що "Нафтогаз" намагається примусово стягнути $ 2,6 млрд у Швейцарії. Nord Stream 2 AG, офісі якого провели опис майна, отримав ордер про арешт у зв'язку зі стягненням боргу "Газпрому".
"Газпром" подав до апеляційного суду округу Свеа заяву про повне скасування рішення Стокгольмського арбітражу у суперечці з "Нафтогазом" з транзиту газу.
28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" про компенсації на суму $ 4,63 млрд за недопоставлені "Газпромом" обсяги газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі російський газовий монополіст повинен сплатити $ 2,56 млрд на користь "Нафтогазу".
Детальніше про протистояння двох енергетичних гігантів читайте в матеріалі Алли Єрьоменко та Олександра Малиновського "Стокгольмський бумеранг" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".