UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Нафтогаз" не задоволений переговорами з "Газпромом"

Переговори між компаніями тривають.

Пропозиції "Газпрому" для обговорення з НАК "Нафтогаз України" є неприйнятними та є такими, що перебувають за межею фантазії, заявив голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв в інтерв'ю DW.

За словами Коболєва, на даний час переговори тривають.

"Ми ведемо переговори, я не можу розкривати їх деталей, вони конфіденційні. Але те, що пропонує "Газпром", знаходиться за межею фантазії будь-якої людини, зайнятої в газовому бізнесі", - сказав він.

Коболєв розповів, що в "Нафтогазі" не чекали відмови "Газпрому" постачати в Україну газ, оскільки російська компанія запевняла, що виконає рішення арбітражу.

"Пан Медведєв (заступник голови "Газпрому" - ред.) особисто обіцяв, що якщо передоплата за газ буде отримана, то, "звичайно, ми поставимо газ" . Обіцянку було порушено, як і контрактні зобов'язання "Газпрому", як і рішення арбітражу. Цим "Газпром" завдає собі величезної шкоди, це нераціонально у комерційному плані", - підкреслив Коболєв.

Нагадаємо, що 5 березня "Газпром" заявив, що направив "Нафтогазу" повідомлення про початок розірвання контрактів в суді.

Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" про компенсації за недопоставлені "Газпромом" обсяги газу для транзиту. "Нафтогаз" домігся компенсації в сумі $ 4,63 млрд за недопоставку "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень в Стокгольмі "Газпром" повинен сплатити $ 2.56 млрд на користь "Нафтогазу".

"Газпром" отримав, але повернув передоплату "Нафтогазу" за газ.Таким чином "Газпром" відмовився з 1 березня поставляти газ "Нафтогазу", що по суті є порушенням рішення Стокгольмського арбітражу. Також російський газовий монополіст продовжує порушувати технічні умови договору про транзит газу через Україну.

"Газпром" відобразил у звітності за 2017 рік резерв на виплати $ 2,6 млрд "Нафтогазу", однак відмовився виконувати рішення Стокгольмського арбітражу до винесення рішення по апеляції яка розглядатиметься в окружному суді у шведському Свеа.

Детальніше про рішення Стокгольмського арбітражу і можливі наслідки читайте в матеріалі Алли Єрьоменко та Олександра Малиновського "Стокгольмський бумеранг" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".